4. a 5. května 2024 – Májový pohár Brno

O víkendu se zúčastnily členky SK MG Břeclav posledního závodu před oblastními přebory v Dubňanech, Májového poháru. Sobota patřila kombinovanému programu. V I.A kategorii vybojovala zlatou medaili  Alexandra Straková a na stupínky ji doprovodila bronzová Rozárka Rezová. V I. kategorii se utkalo celkem dvacet jedna gymnastek z celé Moravy a naše děvčata se rozhodně neztratila. Ovládla celé stupně vítězů, když zlatou medaili a pohár získala Elen Maršálková, stříbrnou příčku osadila Veronika Bradáčová a bronz brala Julie Marciniszynová. Skvělou připravenost břeclavských závodnic potvrdila i pátá Tina Radkovičová, šestá Daniela Baranovská a sedmá Alžběta Esterková. Ve  II. kategorii zacvičila dobře Michaela Frýdková povinnou sestavu bez náčiní, švihadlo ji opět zradilo a výsledkem bylo jedenácté místo mezi dvaceti sedmi startujícími, Valerie Pejková skončila dvacátá. Ve III. kategorii konečně předvedla povinný míč i volnou obruč bez chyb Sofie Švendová a  získala pro Břeclav zlatou medaili a pohár. S větší jistotou  zacvičila i Kamila Blinda  a odměnou jí byla medaile bronzová. Těsně pod stupni  vítězů skončila Karla Kejlová, která se dopustila velké chyby v míči, obruč již zajela velmi hezky a s výrazem.

V neděli do Brna přijela osmičlenná výprava nejmladších moderních gymnastek ze základního programu. Na nejvyšší stupínek v kategorii 0. C, kde startovaly čtyřleté a pětileté holčičky, vystoupila Zuzanka Bradáčová. Svou první medaili,  a to stříbrnou vybojovala Viktorka Hrnčířová, stupně vítězů doplnila čtyřletá Adélka Konečková, bramborovou medaili získala také teprve čtyřletá Anetka Bradáčová.  V 0. B kategorii cvičí šestiletá děvčata také sestavu bez náčiní a akrobacii. Velmi hezky předvedla obě sestavy Mia Kalinová a odměnou jí byla bronzová medaile mezi čtrnácti gymnastkami. Páté místo pak obsadila Eva Hrivňáková, sedmé Apolena Esterková a osmá byla Štěpánka Kurková.

V sobotu 11. května se v Dubňanech koná vrchol jarního závodního období pro děvčata ze základního programu a v neděli 12. května oblastní přebor v kombinovaném programu moderní gymnastiky, na kterém bude bojovat 180 gymnastek z celé jižní Moravy o postup na MČR. Přejeme našim závodnicím, aby předvedly to, co tvrdě natrénovaly a byly spokojené ony i jejich trenérky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.