11.-12. května 2024 – OP ZP a KP Dubňany

Nejdůležitější závod sezony, oblastní přebor v základním programu moderní gymnastiky, se konal v sobotu 11. května v Dubňanech. SK MG Břeclav vyslal do O.B kategorie pět malých gymnastek. Nejlépe zacvičila povinnou sestavu bez náčiní a akrobacii Mia Kalinová, která v konkurenci dvaceti pěti závodnic vybojovala stříbrnou medaili. Liliana Pavúčková se také rozhodně neztratila a doprovodila Miu na stupínky vítězů, když získala bronz. Do první desítky se vešla i osmá Eva Hrivňáková, dvanáctá byla Štěpánka Kurková a patnáctá Apolena Esterková.

 V neděli uspořádal náš oddíl SK MG Břeclav přebor jihomoravské soutěžní oblasti v programu kombinovaném. Z celé jižní Moravy se zde představil rekordní počet 166 moderních gymnastek.

V I. A kategorii se  oblastní přebornicí  stala a zlatou medaili si z Dubňan odvezla Alexandra Straková, bronz brala Sofie Jungmannová. Od čtvrtého do šestého místa se pak seřadily Karolína Janotová, Adéla Andělová a Rozárka Rezová. Tato kategorie není postupová a pro holčičky to byl vrcholný závod sezony.

V I. kategorii šlo již o postup na MČR, které proběhne 2. června v Praze. Všechny břeclavské gymnastky podaly výborný výkon a v konkurenci třiceti pěti závodnic se jich vešlo hned sedm do první osmičky. Přebornicí JMSO se stala Veronika Birčáková, která se nezalekla  konkurence o rok starších závodnic a s téměř bodovým náskokem zvítězila. Stejně stará Veronika Bradáčová také předvedla vyrovnaný výkon v povinném švihadle i volném bez náčiní a zaslouženě vystoupila na stříbrný stupínek. Šnůru břeclavských gymnastek přerušila jen třetí gymnastka z Tesly, ale od čtvrté příčky po osmou opět získaly Břeclavanky  v pořadí Ema Neumannová, Julie Marciniszynová, Daniela Baranovská, Tina Radkovičová a Adéla Petrlová. Elen Maršálková  startovala nemocná a na jejím výkonu to bohužel bylo znát, když obsadila šestnácté místo, Alžběta Esterková skončila osmnáctá.

Jistou účast na MČR si zlatou medailí a titulem přebornice Jihomoravské soutěžní oblasti zajistila Sára Kratochvílová ve II. kategorii, když předvedla nejlepší volné švihadlo a v povinném bez náčiní byla třetí. Mezi čtyřiceti třemi gymnastkami se do první dvacítky vešly  sedmnáctá Michaela Frýdková a osmnáctá  Valerie Pejková.

 Ve III. kategorie  bojovalo o postup třicet pět gymnastek. Milým překvapením pro trenérky i pro ni samotnou byl výkon Sofie Švendové, která zacvičila výborně volnou obruč i povinný míč a vybojovala krásnou stříbrnou medaili. Všechna ostatní děvčata se vešla do první devítky, když pátá byla Kamila Blinda, šestá Anna Neumannová, sedmá Karla Kejlová a devátá Julie Juráčková.

Ve IV kategorii se opět dočkala zlaté medaile Adéla Baranovská, když především volnou stuhu zacvičila bez chyb.  V povinných kuželích ji pozlobil jeden pád, ale titul oblastní přebornice a účast na MČR je doma. Jolana Koulová zajela stuhu velmi dobře, ani v kuželích nezaváhala a v součtu odsadila výbornou šestou pozici. Ela Majerníková, Laura Kratochvílová a Klára Lencsová jsou v této kategorii první rok a přesto byla Ela desátá a  Laura dvanáctá. Klárce se sestavy také povedly, ale rozhodčí jí přisoudily až dvacátou čtvrtou příčku.

Tereza Baranovská v V. KP  ve volných sestavách se švihadlem a  míčem bohužel chybovala a obsadila třinácté  místo mezi dvaceti  ženami.  Valentýna Mrázová cvičí také se švihadlem a míčem a skončila šestnáctá.

Teď nezbývá než čekat na postupový klíč, který bude znám po skončení oblastních přeborů v celé republice.

26.května se vydají moderní gymnastky SK MG Břeclav na závod do Prahy, kde si vyzkouší své sestavy před startem na MČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.