28. dubna 2024 – Mariánské Lázně, Zlín, Brno

V neděli 28. dubna se gymnastky SK MG Břeclav představily na třech závodech. Nejmenší holčičky závodící v základním programu vyjely do Zlína. V 0.D kategorii mezi čtyřletými jsme měli dvě želízka v ohni. Adélka Konečková předvedla sestavu bez náčiní velmi hezky a vybojovala pro Břeclav s velkým náskokem zlatou medaili. Na stupínek ji doprovodila stříbrná Anetka Bradáčová. Mezi pětiletými gymnastkami výborně zacvičila“ cibulku“ Zuzka Bradáčová, ale zapomenutý konec akrobatické sestavy ji stál cenné body, přesto získala krásnou bronzovou medaili. Pátou příčku obsadila Bára Kratochvílová, sedmou Viktorka Hrnčířová. V 0.B kategorii měl SK MG Břeclav tři závodnice. Nejlépe vyšly obě sestavy Mii Kalinové, která obsadila bronzový stupínek mezi dvaceti gymnastkami. Liliana Pavúčková se umístila hned za ní na čtvrtém místě, osmá byla Apolena Esterková.

Do Brna se vypravilo pět starších děvčat z kombinovaného programu. Sofča Švendová cvičila s obručí a míčem a v konkurenci dvanácti závodnic vybojovala krásnou čtvrtou příčku. Mezi 2011kami skončila na šestém místě Kamila Blinda, osmá byla Karla Kejlová. Ve IV. kategorii soutěžila Jolana Koulová v sestavách se stuhou a kuželi. Stuha jí moc nevyšla a ani dobrý výkon v kuželích to nezachránil a Jolča skončila desátá. V nejstarší kategorii žen předvedla volné sestavy s míčem a švihadlem Valentýna Mrázová a obsadila desáté místo.

Do rozkvetlých Mariánských Lázní se vypravila skupina děvčat z kombinovaného programu na závod Lázeňský pohár. V nejmladší 1. A kategorii se nejvíce dařilo Sofii Jungmannové, která vybojovala bronzovou medaili, Rozárka Rezová byla pátá a Adéla Andělová sedmá, když všechny potrápila povinná sestava se švihadlem. V I. kategorii suverénně vyhrála švihadlo Daniela Baranovská, ale slabší bez náčiní ji odsunulo na konečnou pátou příčku. Emě Neumannové zase lépe vyšlo bez náčiní a obsadila sedmé místo mezi dvaceti závodnicemi. Veronika Birčáková pokazila švihadlo a celkově skončila třináctá, Stella Ižová čtrnáctá a Adéla Petrlová patnáctá. Ve II. kategorii vyjela poprvé do Čech Sára Kratochvílová a v závěru sestavy se švihadlem se dopustila dvou chyb, což ji stálo nějaký ten bodík. V bez náčiní podala perfektní výkon a celkově vybojovala velmi cennou bronzovou medaili. Ve III. kategorii reprezentovaly Břeclav Anna Neumannová a Julie Juráčková. Julči vůbec nevyšel povinný míč, Anička se zase dopustila velké chyby ve volné obruči. Anička obsadila osmou a Julie devátou příčku mezi 22 závodnicemi. Ve IV. kategorii bohužel chybovala ve volné stuze Adéla Baranovská, ovšem suverénní výkon v povinných kuželích jí vynesl na cennou bronzovou medaili. Výborný výkon v obou sestavách podala Laura Kratochvílová a odměnou jí bylo skvělé páté místo, osmá skončila Ela Majerníková a sedmnáctá mezi dvaceti čtyřmi Klára Lencsová. V soutěži družstev obsadily Břeclavačky ve složení Daniela Baranovská, Sára Kratochvílová, Julie Juráčková a Adéla Baranovská čtvrtou příčku v konkurenci třinácti družstev.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.