Úspěšné MČR v kombinovaném programu – 2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile pro SK MG Břeclav

Vrchol sezóny mistrovství České republiky v kombinovaném programu hostilo letos Sportcentrum Želva v Dubňanech. Pořádajícími oddíly byl SK MG Břeclav společně s GyTa Kyjov a závod byl pro břeclavské příznivce plný překvapení. Hned v I. VTp kategorii se o milý šok postarala Jolana Koulová, která byla členkou bonusového družstva pořádajícího oddílu, protože se na oblastním přeboru neprobojovala mezi prvních pět nejlepších gymnastek postupujících na MČR. Svou volnou sestavou bez náčiní nadchla rozhodčí a společně s hezky odcvičeným povinným švihadlem jí její životní výkon vynesl cennou bronzovou medaili. Výborný výkon v obou sestavách podala i pátá Anastázie Kosmáková. Smůlu si tentokrát vybrala přebornice jihomoravské oblasti a favoritka mistrovství ČR Adéla Baranovská. Sestavu bez náčiní suverénně vyhrála, ale velká chyba v sestavě se švihadlem ji odsunula na konečnou šestou pozici. Valentýna Mrázová po hezké sestavě bez náčiní a slabším švihadle skončila desátá. Ve II. VTp se o obdobný šok jako Jolana zasloužila Vanessa Charvátová, opět členka pořádajícího oddílu. Rozhodčí naprosto dostala svou choreograficky nejlepší sestavou bez náčiní a ani nižší známka za švihadlo jí nezabránila v zisku další fantastické nečekané bronzové medaile pro SK MG Břeclav. Alma Ciprysová v III. VTp vybojovala pro Břeclav první titul mistryně České republiky, když všechny konkurentky převálcovala především svou volnou sestavou s obručí. V povinném míči sice zaostala o pět setin bodu za závodnicí z Prahy, ale v součtu obou známek jasně zvítězila a veze si domů zlato. Výborný výkon především v míči podala Anastasia Komarova, další členka domácího družstva, když ji od bronzu dělila pouze jedna desetina bodu. Přesto čtvrté místo bylo dalším milým překvapením pro trenérky i rodiče. Marta Líbalová skvěle odcvičila sestavu s obručí, za kterou obdržela od rozhodčích druhou nejvyšší známku, bohužel nižší hodnocení za míč ji odsunulo na i tak krásné páté místo. Ve IV. VTp byl rozdíl mezi prvními šesti závodnicemi pouze půl bodu, což bylo způsobeno častými chybami, kterých se gymnastky dopouštěly v povinné sestavě s kuželi i ve volné se stuhou. Nejlépe z toho vyšla a druhý titul mistryně České republiky si naštěstí pro SK MG Břeclav odvezla Linda Kaňová, když o desetinu bodu porazila druhou brněnskou závodnici Markétu Opletalovou. Natálie Švrčková po třetí nejlepší stuze a šestých kuželích získala pro břeclavské družstvo krásné šesté místo. Vítězka oblastního přeboru Marie Líbalová chybovala v obou sestavách a deváté místo pro ni bylo jistě velkým zklamáním. V nejstarší kategorii žen se s atmosférou vrcholného závodu lépe vypořádala Dorota Zemánková, která vyrovnaným výkonem ve volných sestavách se švihadlem i kuželi dosáhla na osmou pozici. Elišku Harťanskou tentokrát zatoulaná kuželka stála cenné desetiny bodu a i přes výborný výkon v obruči obsadila desáté místo.
Mistrovství České republiky v kombinovaném programu je pořádáno jako soutěž oblastních družstev, když přebornice jednotlivých oblastí v pěti kategoriích tvoří první družstvo, stříbrné závodnice družstvo druhé a tak dále. Mistryněmi České republiky se letos stalo 1. družstvo oblasti Praha, stříbrné medaile si z Dubňan odvezlo 4. družstvo jižní Moravy, k čemuž lvím dílem přispěla Alma Ciprysová svým prvním místem. Stříbrná medaile visí na krku také Valentýně Mrázové jako člence tohoto jihomoravského družstvo. Bronz vybojovalo 2. družstvo jižní Moravy, jehož členskou byla i Anastázie Kosmákové. Ke spokojenosti trenérek se na skvělém pátém místě ze sedmnácti zúčastněných umístilo domácí družstvo ve složení Jolana Koulová, Vanessa Charvátová, Anastasia Komarova, Natálie Švrčková a Eliška Harťanská, když dokázaly porazit dalších dvanáct nejlepších družstev z celé republiky, která postoupila na MČR z oblastních kvalifikací. 1. družstvo jižní Moravy složené z vítězek oblastního přeboru skončilo sedmé, 3. družstvo bylo osmé a 5. družstvo obsadilo příčku devátou.
Velký dík patří rodičům všech závodnic, bez kterých by nebylo akci takového rozsahu úspěšně uspořádat. Stejně tak je potřeba poděkovat i sponzorům SK MG Břeclav, především městu Břeclav.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.