27.5.2017 – Praha

Poslední prověrku formy před mistrovsvím České republiky v kombinovaném programu absolvovalo dvanáct závodnic SK MG Břeclav na závodech v Praze. Hned v I. kategorii nenechaly všechny čtyři zástupkyně Břeclavi nikoho na pochybách o své připravenosti. Zlatou medaili si zaslouženě odvezla Adéla Baranovská, když volnou sestavu bez náčiní i povinnou se švihadlem zacvičila velmi čistě. Ve velké konkurenci o rok starších závodnic uspěly i šestá Valentýna Mrázová, osmá Anastázie Kosmáková a devátá Jolana Koulová. Ve III. VTp bezchybně předvedla povinnou sestavu s míčem Alma Ciprysová, drobná zaváhání v obruči ji však připravila o cenné desetinky a vystoupila „jen“ na bronzovou příčku. O rok mladší Marta Líbalová předvedla v obou sestavách vyrovnaný výkon a obsadila osmou pozici. Ve IV. VTp unikly stupínky vítězů jen o chloupek Lindě Kaňové a Marii Líbalové, když Linda brala medaili bramborovou a Marie skončila pátá. Karolínu Koulovou a Natálii Švrčkovou potrápil uzel na stuze a bylo z toho jedenácté, respektive sedmnácté místo. V nejstarší V. kategorii výborně zacvičila obě sestavy s kužely a obručí Eliška Harťanská a v konkurenci téměř všech žen, které se představí na MČR obsadila krásné osmé místo. Dorota Zemánková slušně zajela kužele, ale uzel na švihadle ji stál cenné body a skončila šestnáctá.
Na mistrovství České republiky v kombinovaném programu v Dubňanech se představí 13 členek Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. Přímý postup z oblastních přeborů si zajistily Adéla Baranovská, Anastázie Kosmáková, Valentýna Mrázová, Alma Ciprysová, Marta a Marie Líbalovy, Linda Kaňová a Dorota Zemánková. Členkami bonusového družstva pořádajícího oddílu SK MG Břeclav budou Jolana Koulová, Vanessa Charvátová, Anastasia Komarova, Natálie Švrčková nebo Karolína Koulová a Eliška Harťanská.
Všechny srdečně zveme do Sportcentra Želva v Dubňanech, kde mistrovství České republiky v kombinovaném programu vypukne v neděli 4.6. v 10.45 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.