Šest sad medailí přivezly naše gymnastky z Bratislavy a Brna

Startem na tradičních pohárových závodech v Bratislavě a Brně uzavřely o víkendu svou velmi úspěšnou podzimní sezónu věnovanou společným skladbám gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. A opět se nevrátily bez medailí. V sobotním závodě, pořádaném Sokolem Bratislava, startovala se skladbou bez náčiní Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Klára Staňková a Dorota Zemánková.

V konkurenci o dva roky starších závodnic se dokázaly prosadit na bronzovou pozici. Stejnou sadu medailí si odvezly i Naděje, které cvičily sestavu s pěti obručemi ve složení Leona Haluzová, Tereza Stehlíková, Eva Šragová a Barbora a Markéta Wagnerovy. Do třetice skončily na třetím místě i Juniorky Eva Abrahamová, Hana Krevňáková, Iveta Ondrouchová, Kristýna Šmigurová, Jana Šragová a Ludmila Trubačová cvičící s pěti páry kuželů. I nedělní závod uspořádaný gymnastickým klubem ASPV Brno znamenal plný medailový zisk pro břeclavská děvčata. Stříbrné příčky získaly naše nejmladší gymnastky v kategorii ročníku narození 2001 a ml. Anna Bravencová, Barbora Čomová, Barbora Hallová, Sára Raisová a Tereza Zemánková, které předvedly se stavu bez náčiní. Rovněž bez náčiní cvičily Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Kateřina Pálková, Klára Staňková a Dorota Zemánková v kategorii ročníku 200 a ml. Devátý start znamenal osmé vítězství v této sezóně a jen sobotní třetí místo z Bratislavy trochu kazí tuto famózní sérii mladých gymnastek SK MG Břeclav. Třetí skladbou, která startovala v Brně byly Naděje. Leona Haluzová, Kateřina Jankovičová, Tereza Stehlíková, Barbora a Markéta Wagnerovy vybojovaly se svou sestavou s pěti obručemi stříbrné medaile. Poslední akcí Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav bude tradiční Vánoční akademie, která se uskuteční v pátek 21. prosince v 17.30 ve sportovní hale při ZŠ kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi. Zveme tímto všechny rodinné příslušníky a další příznivce moderní gymnastiky, aby se zastavili v předvánočním shonu a přišli se podívat na úspěšné společné skladby našich gymnastek.