5. ročník Břeclavského sněhuláka se vydařil

Téměř 100 moderních gymnastek z celé České republiky zavítalo v neděli 2. března do tělocvičny při ZŠ kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi, aby se utkalo v pátém ročníku závodu v základním programu Břeclavský sněhulák. Výborně si vedla i děvčata z pořádajícího oddílu SK MG Břeclav. Nejmladší gymnastky v kategorii 0.A a 0.B cvičily sestavy bez náčiní a akrobacii.

V kategorii 0.B ročníku narození 2002 vybojovaly mezi patnácti účastnicemi domácí gymnastky druhé až páté místo v pořadí Denisa Glížová, Tereza Zemánková, Barbora Madarázsová a Lada Drexlerová. Trenérky mile překvapily zejména Denisa a Lada, pro které byl Sněhulák vůbec prvním závodem. V kategorii 0.A ročníku 2001 startovalo 23 závodnic a stříbrnou medaili si po výborném výkonu odnesla Barbora Hallová. Malé gymnastky ročníku narození 2000 cvičily pouze sestavu bez náčiní a bronz pro SK MG Břeclav získala Kateřina Pálková. Jen těsně za ní se seřadily Barbora Čomová a Hana Zoubková. Jen bramborová medaile zbyla pro Adélu Ondrouchovou v kategorii 1.B za sestavy bez náčiní a se švihadlem. Sedmá skončila další břeclavská závodnice Veronika Kamenská. Ve III. kategorii dosáhla na stříbrnou pozici Šárka Gazdíková, která cvičila povinné sestavy s míčem a obručí. S kužely a míčem se představily gymnastky ve IV. kategorii a Daniela Hromková obsadila 3. příčku. Ve vloženém závodě žen kombinovaného programu se výborně uvedla Jana Šragová. Předvedla nejlepší sestavu s obručí a zaslouženě zvítězila. Čtvrtým místem potěšila rovněž Karolína Maděřičová, která má po odchodu na střední školu mimo Břeclav jen omezené tréninkové možnosti. Další závody se v Charvátské Nové Vsi uskuteční o víkendu 5.-6. dubna, kdy se představí závodnice volného a kombinovaného programu.