Praha 30.4 a V. ESG Cup Brno 1.5.2011

Nabitý víkend mají za sebou téměř všechna děvčata našeho klubu. V sobotu se skupina dívek závodící v základním programu rozjela hned do dvou měst a v obou sbírala medaile. Na komornějším závodě v Kyjově zvítězila v nejmladší kategorii ročníku 2006 a ml. Arleta Sadílková, když za sestavu akrobatickou i bez náčiní obdržela od rozhodčích nejvyšší známky. Její o dva roky starší kamarádka Alma Ciprysová cvičila nejen stejné sestavy, ale napodobila ji také suverénním výkonem a ziskem další zlaté medaile. Gymnastky ročníku narození 2001 předvedly sestavy s obručí a se švihadlem. Premiérovou medaili se podařilo získat Markétě Hromkové za druhé místo, pátá skončila Tereza Konšelová. Ročník narození 2000 zastupovaly dvě závodnice a obě dokázaly vystoupit na stupínek vítězů, když Sára Špatková vybojovala zlato a Lucie Koulová bronz.

Sedmičlenná výprava základního programu se vydala do Prahy, kde se sjela obrovská konkurence 163 závodnic. V závodě ročníku narození 2003 reprezentovaly náš klub hned čtyři gymnastky. Nejlépe se sestavy bez náčiní a se švihadlem vydařily Natálce Švrčkové, která získala stříbrnou medaili. Na třetí příčku vystoupila Kája Koulová. V početném poli závodnic se neztratily ani sedmá Bára Kytková a osmá Linda Kaňová. O rok starší gymnastky cvičily také se švihadlem a bez náčiní a zde vybojovala stříbro Tereza Zemánková a hezké sedmé místo obsadila Marie Líbalová. V 2. kategorii ZPMG startovala Natálie Glížová a za čistě zacvičené sestavy s obručí a se švihadlem si z Prahy zaslouženě odvezla velmi cennou bronzovou medaili.

V neděli v Brně proběhl pátý závod ESG CUPu. Představily se na něm všechny 3 týmy SK MG Břeclav. Nejmladší děvčátka v kategorii 8 let a mladší Anastasia a Maria Komarovy, Marta Líbalová, Stanislava Kaňová, Alma Ciprysová, Bára Kytková, Karolína Koulová, Linda Kaňová a Natálie Švrčková předvedla svou sestavu „Miluju a maluju“ čistě a získala páté místo. Stejnou příčku obsadily i gymnastky v kategorii 8 až 10 let, které cvičily v sestavě Marie Líbalová, Barbora Madarászová, Denisa Glížová, Tereza Zemánková, Barbora Hallová, Lucie Koulová a Tereza Konšelová. „Kabaret“ v podání Anny Bravencové, Nikoly Baránkové, Elišky Harťanské, Kateřiny Pálkové, Doroty Zemánkové, Adély Ondrouchové, Evy Kosové, Barbory Bartošové a Karolíny Cyprisové z kategorie 10 až 12 let se líbí divákům i rozhodčím a třetí místo je příslibem před blížícím se MČR v ESG, které se bude konat 28.5. v Olomouci.