Zlín 7.5 a Plzeň 7.-8.5.2011

Druhý květnový víkend byl pro naše opět plný závodů. V sobotu zavítala jedna skupina břeclavských děvčat do Zlína a druhá vyrazila na dvoudenní maraton do Plzně.

Ve Zlíně se soutěžilo v základním programu jednotlivkyň. Náš klub zde reprezentovalo celkem 24 závodnic. Výborně si opět vedla jedna z nejmladších zástupkyň SK MG Břeclav, Arletka Sadílková, která v 0. kategorii C ročníku narození 2006 vybojovala stříbrnou medaili. V další kategorii ročníku narození 2005 se nejvíce dařilo Stáničce Kaňové, která se v konkurenci čtrnácti závodnic umístila na krásném druhém místě. Na stupínek vítězů ji doprovodily její další dvě oddílové kolegyně, které se umístily na shodné třetí příčce, Marťa Líbalová a Nastěnka Komarová. Těsně pod stupni vítězů se v této kategorii seřadil ještě další zástup břeclavských závodnic – šestá Verča Mackovčínová, sedmá Mášenka Komarová a osmá Ema Hamadová. Na dvanácté pozici se umístila Klárka Kružíková. Bez medaile jsme nezůstali ani v 0. kategorii A ročníku narození 2004. Jediná břeclavačka Alma Ciprysová se v této kategorii dokázala prosadit i v silné konkurenci devatenácti závodnic a zaslouženě si ze Zlína odvezla stříbro.

Husarský kousek se podařil našim děvčatům v 1. kategorii B ročníku narození 2003, kdy stupně vítězů kompletně opanovaly naše závodnice. Zlato získala Natálie Švrčková, stříbro brala Bára Kytková a na třetí příčce se umístila Linda Kaňová. Bramborová medaile pak ještě patřila další břeclavačce Karolíně Koulové. Téměř stejných výsledků dosáhly i jejich o rok straší oddílové kolegyně v 1. kategorii A, kdy se na první místo probojovala Bára Madarászová, na druhé až třetí příčce se se shodným počtem bodů umístily Tereza Zemánková a Denisa Glížová a nepopulární čtvrté místo tentokrát obsadila Marie Líbalová.

Ve Zlíně se neztratily ani závodnice 2. kategorie, které předvedly povinné sestavy s obručí a švihadlem. Mezi děvčaty ročníku narození 2001 se na pěkném třetím stupínku umístila Tereza Konšelová a páté místo obsadila Markéta Hromková. O rok starším závodnicím se dařilo ještě více, a tak si Sára Špatková domů odvezla zlatou medaili, Natálie Glížová vybojovala stříbro a Lucie Koulová skončila na čtvrté pozici. Ve 3. kategorii si za své předvedení povinných sestav s míčem a obručí vysloužila Nina Kingová známky, které jí vynesly bramborové umístění. V nejstarší 4. kategorii cvičila děvčata s míčem a švihadlem a jediná zástupkyně našeho klubu, Šárka Gazdíková, získala stříbrnou medaili.

V Plzni se v sobotu soutěžilo v kombinovaném programu. Stupně vítězů opět patřily našim závodnicím a to konkrétně v kategorii III. VTp, kde děvčata předváděla povinné sestavy se švihadlem a volné sestavy bez náčiní. Zlatou medaili získala Nikola Baránková, druhá skončila Anna Bravencová a bronz brala Eliška Harťanská. Na desáté pozici se v této kategorii umístila Nina Myslivečková. Starší závodnice v II.VTp cvičily povinné sestavy s míčem a volné sestavy s obručí. A především díky skvěle předvedené druhé jmenované sestavě si z Plzně domů odváží zlato Bára Bartošová. Na nepopulární čtvrté pozici se umístila Eva Kosová, devátá skončila Dorota Zemánková, čtrnáctá Kateřina Pálková a sedmnáctá byla Adéla Ondrouchová. V kategorii I. VTp obsadila osmé místo Karolína Cyprisová. A skvěle opět zabodovaly i naše ženy. Druhé místo patřilo Janě Šragové cvičící s obručí a kužely a třetí pozici obsadila Barbora Harťanská, která si pro letošek zvolila kombinaci volné sestavy s míčem a obručí.

Skvělé výsledky sobotní výsledky ještě završila v neděli v Plzni společná skladba estetické skupinové gymnastiky ve složení Nikola Baránková, Barbora Bartošová, Anna Bravencová, Karolína Cyprisová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková, která v kategorii 10-12 let dokázala v konkurenci mezinárodního pohárového závodu v ESG vybojovat zlato!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.