Oblastní přebory v Brně 4. až 5.6.2005

Další kolo přeborů jihomoravské soutěžní oblasti čekalo v Brně o víkendu na moderní gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. V sobotu závodily naděje nejmladší ve volném programu.

V nově vypsané kategorii ročníku narození 1998 a mladší se v sestavě bez náčiní a se švihadlem nejvíce dařilo Kateřině Jarošové, která vybojovala pěkné páté místo mezi 19 zúčastněnými gymnastkami. Sedmým místem mile překvapila i Michaela Raisová. S velkými nadějemi nastupovala do závodu v kategorii ročníku 1996 a mladší Eva Šragová. Cvičila rovněž s obručí a bez náčiní, a přesto že se jí obě sestavy velmi povedly, nepřízeň rozhodčích ji odsunula až na osmé místo. Bohužel se naše mladá závodnice opět přesvědčila, že dobré umístění v moderní gymnastice není jen otázkou výborného výkonu, ale rozhodují o něm i rozhodčí, jejichž hodnocení nemusí být vždy právě objektivní. Snad ji to neodradí od další poctivé přípravy. Ve stejné kategorii stojí za zmínku i 13. místo Leony Haluzové mezi 35 zúčastněnými. V neděli závodila v Brně početná výprava gymnastek startujících v základního programu. A ve dvou kategoriích se podařilo gymnastkám SK MG Břeclav vystoupit na stupně vítězů. Bronzovou medaili vybojovala mezi 34 závodnicemi v 1. kategorii Karolína Cyprisová za cvičení bez náčiní a se švihadlem. Ve stejné kategorii obsadila ještě Markéta Akaiová páté místo. Na stříbrný stupínek vystoupila ve 3. kategorii základního programu Martina Holešinská, které se povedly sestavy s obručí a s míčem. Pochvalu jistě zaslouží i Kristýna Pospíšilová, která vybojovala se sestavami bez náčiní a akrobacii čtvrté místo v kategorii O.A. V 2. kategorii závodily gymnastky se švihadlem a s obručí a na pátém místě mezi 24 závodnicemi skončila břeclavská Kristýna Šmigurová. Oblastní přebory mají tedy gymnastky za sebou a příští víkend je již čeká v Liberci mistrovství České republiky v povinném programu, na které se letos kvalifikoval rekordní počet pěti závodnic Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav.