Gymnastky SK MG Břeclav ovládly oblastní přebory

Přebory jihomoravské soutěžní oblasti v povinném programu absolvovaly moderní gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav.

Nejprve se konaly v Brně závody v kategorii II. VTp a žen. Z břeclavských gymnastek se nejvíce dařilo Kateřině Valáškové, která cvičila s kuželi a míčem. Zaostala jen pět setin za vítězkou a vybojovala pro břeclavský oddíl stříbrnou medaili a postup na mistrovství České republiky. V sobotu 28. května se v tělocvičně SPŠ E. Beneše představily moderní gymnastky v kategorii III. a I. VTp. A závod dokonale ovládly domácí závodnice SK MG Břeclav. V kategorii III. VTp závodily tři břeclavské moderní gymnastky a mezi 24 účastnicemi oblastního přeboru vybojovaly první, třetí a čtvrtou příčku. Opět suverénní výkon předvedla loňská vícemistryně ČR v této kategorii Hanka Krevňáková a se sestavami bez náčiní a se švihadlem zvítězila s výrazným náskokem. Po dlouhé tréninkové pauze zaviněné zraněním nastoupila ke svému prvnímu letošnímu závodu Barbora Wagnerová a podařilo se jí vybojovat třetí místo a bude s napětím čekat, jestli to bude stačit rovněž k postupu na MČR. Milým překvapením byl i výkon Katky Jankovičové, která se především dobrým výkonem v sestavě se švihadlem probojovala na čtvrté místo. S napětím bylo očekáváno vystoupení Barbory Harťanské v kategorii I. VTp. Loňská mistryně ČR v kategorii II. VTp. svedla napínavý souboj s jedenácti jihomoravskými soupeřkami v sestavách s kuželi a se stuhou. Nejlépe ze všech zvládla sestavu s kuželi a druhé nejlepší cvičení se stuhou jí stačilo k vítězství v oblastním přeboru. Spolu s Hankou Krevňákovou bude na mistrovství České republiky členkou družstva jihomoravské soutěžní oblasti I., složeného z vítězek jednotlivých kategorií. Členkou družstva II. bude Kateřina Valášková a pokud postoupí z naší oblasti tři družstva, pak se 11. června na MČR v Liberci představí i Bára Wagnerová. Závodnice volného programu se v sobotu přestavily na silně obsazeném mezinárodním závodě ve Vyškově. V kategorii „Mini“ se na 9. příčku mezi 25 účastnicemi probojovala Katka Jarošová. V kategorii naděje nejmladší skončila Eva Šragová mezi 27 závodnicemi na 11. místě. Kadetce Marianě Černé se tradičně lépe povedla sestava se švihadlem, ve které skončila třetí. Ale v součtu se sestavou s míčem skončila na 7. příčce mezi 17 gymnastkami.