Kyjov a Praha – 11.5.2013

Třináct medailí, a z toho hned sedm zlatých, se podařilo ukořistit závodnicím Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav během uplynulého víkendu. Děvčata rozdělila své síly a vydala se bojovat jednak do Kyjova, kde se konal tradiční, pohárový závod v základním programu, a pak také do Prahy, kde probíhal pohárový závod v programu kombinovaném.

V kategorii 0. C, vypsané pro ročníky 2008 a mladší, se v Kyjově výborně dařilo nejmladším nadějím Břeclavi, a tak nejvyšší stupínek patřil Lauře Osičkové, stříbrná byla Zuzana Adámková a na čtvrté, bramborové příčce se umístila Eliška Riebauerová. Ani v kategorii 0. A, ročníku narození 2006, nezůstal břeclavský oddíl bez medaile. Zasloužila se o to Arleta Sadílková, která vybojovala místo druhé. Jen o pouhých pět setin bodu unikla medaile čtvrté Valerii Krausové.

V nejpočetněji obsazené kategorii, ročníku narození 2005, ukořistily břeclavačky hned dvě medaile. Suverénně zacvičila obě dvě sestavy, jak se švihadlem, tak i bez náčiní Anastasia Komarová a po právu si tak z Kyjova odvezla stříbrnou medaili. Na stupínky vítězů ji doprovodila bronzová Stanislava Kaňová. Do první desítky se vměstnala i třetí zástupkyně břeclavského klubu – pátá Marta Líbalová. Svou letošní formu opět potvrdila Alma Ciprysová, narozená v roce 2004, a z Kyjova si domů odvezla kov nejcennější. Ještě jedno medailové umístění dokázala získat břeclavská závodnice třetí kategorie, Tereza Konšelová, která nedala svým soupeřkám šanci a domů si odvezla zlatou medaili.

Břeclavačky cestující do Prahy na závod kombinovaného programu jakoby si daly cíl, že jiné umístění nežli zlaté nepřipadá v úvahu a své mise se pevně držely. Kategorie III.VTp byla v Praze rozdělena, a tak se mohl prosadit i děvčata ročníku narození 2003, která povětšinou zůstávají ve stínu svých o rok starších kolegyň. Své šance se nejlépe zhostila Linda Kaňová, která bravurně předvedla jak povinnou sestavu bez náčiní, tak i volnou sestavu se švihadlem, a z Prahy si zaslouženě odvezla zlatou medaili. Těsně pod stupni vítězů skončila čtvrtá Natálie Švrčková.

Že se nezalekne ani české konkurence, potvrdila svým výkonem v kategorii III.VTp A, vypsané pro ročníky narození 2002, Tereza Zemánková, která vybojovala další zlatou medaili pro břeclavský klub. Asi nejlepší výkon v letošní sezóně předvedla její oddílová kolegyně, Marie Líbalová, a po právu tak vystoupila v téže kategorii na příčku druhou. V kategorii II. VTp kralovala Dorota Zemánková, která se potěšila z výborně předvedených sestav s míčem i obručí a tedy i ze zlatého umístění. Na nepopulární čtvrté pozici se v Praze umístila Nikola Baránková. Osmá skončila Kateřina Pálková.

Také kategorie I.VTp byla věkově rozdělena. Temperamentní sestava s kužely a elegantně odcvičená sestava se stuhou vynesla Evu Kosovou v kategorii vypsané pro ročníky narození 1999 a mladší na nejvyšší stupínek. Další závodnice této kategorie – Eliška Harťanská – se při obou svých sestavách dopustila několika chyb a obsadila třinácté místo. V kategorii I.VTp pro ročníky narození 1998 a starší se hrubé chyby v sestavě se stuhou nevyvarovala Karolína Cyprisová, a skončila tak těšně pod stupni vítězů na čtvrté příčce.

Kategorie Žen byla zastoupena dvěma závodnicemi a to Terezou Stehlíkovou a Barborou Harťanskou. Kdy si kvalitním výkonem Tereza zajistila další zlatou příčku do břeclavské sbírky a sedmé místo bylo příjemným překvapením i pro Báru, která si z trenérské pozice odskakuje také zpět mezi závodnice.