Brno – 18.5.2013

V sobotu 18. května se závodnice základníhoprogramu SK MG Břeclav zúčastnily tradičního závodu Černovické lízátko v Brně. V nejmladší kategorii ročníku narození 2007 a mladší cvičila děvčátka sestavy bez náčiní a akrobacii. Všech pět reprezentantek břeclavské moderní gymnastiky se umístilo v první patnáctce, když nejlépe zacvičila pátá Vanessa Charvátová. Jen o pět setin bodu za ní zaostala Laura Osičková, desátá skončila Rozálie Hakalová a dvanáctou respektive čtrnáctou příčku obsadila Barbora Šťastná a Sabina Kelčová.

Mezi 2006-kami se na bronzový stupínek prosadila Valerie Krausová. Arleta Sadílková na čtvrtém místě tentokrát na medaili nedosáhla, Nela Kumštová skončila dvanáctá. V 1. kategorii ročníku narození 2004 až 2005 se sešla letos již tradičně největší konkurence. Mezi 34 děvčaty podala standardně nejlepší výkon v sestavách bez náčiní a se švihadlem Alma Ciprysová a po zásluze získala stříbro. Anastasia Komarova patří také letos k nejlepším a svou formu potvrdila čtvrtým místem. Na začátku druhé desítky se seřadily dvanáctá Maria Komarova, třináctá Marta Líbalová a patnáctá Stanislava Kaňová.

Odpolední program patřil již starším a zkušenějším gymnastkám. Ve 2. kategorii se závod od závodu zlepšuje Táňa Sedláčková a za své sestavy s obručí a švihadlem si vysloužila hezké sedmé místo. Ve 3. kategorii si všechny čtyři zástupkyně Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav nevyvarovaly drobných i větších chyb, ale přesto se všechny vešly do první desítky. Bronzová medaile zacinkala Sáře Špatkové, smolné čtvrté místo získala Lucie Mančíková, osmá skončila Tereza Konšelová a devátá Lucie Koulová. Nina Kingová ve 4. kategorii pokračuje v bronzové sérii a po třetím místě na oblastním přeboru vybojovala za své sestavy s kužely a stuhou výbornou třetí příčku. Barbora Harťanská si po celodenním trenérském maratonu, kdy připravovala na závod všechny startující břeclavské děti, odskočila i na závodní koberec. V nejstarší 5. kategorii předvedla v sestavách s kužely i obručí nejlepší výkon a s přehledem zvítězila.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.