Břeclavský sněhulák 2005

V sobotu 19. února uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav v tělocvičně Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a SOU v Břeclavi 2. ročník pohárového závodu „Břeclavský sněhulák“. Bohužel chřipková epidemie v některých oblastech značně proředila startovní pole, ale i tak se závodu zúčastnilo téměř padesát mladých moderních gymnastek ze sedmi oddílů. „Břeclavský sněhulák“ je závodem v základním programu moderní gymnastiky a bylo vypsáno sedm kategorií pro děti od 3 do 12-ti let.

Více než úspěšně si vedly domácí závodnice SK MG Břeclav, které získaly 12 z 21možných medailí. V nejmladší kategorii 0.C určené pro gymnastky ročníků narození 2000 a mladší cvičila děvčátka sestavu v akrobacii a bez náčiní a naše gymnastky vybojovaly první čtyři místa, když zvítězila Dorotka Zemánková, před Eliškou Harťanskou, Sárou Raisovou a Katkou Pálkovou. Stejné sestavy předvedly gymnastky i v kategoriích 0.B a 0.A, ve kterých startovaly gymnastky ročníků 1999 a 1998. V kategorii 0.B zvítězila břeclavská Eva Kosová před svou oddílovou kolegyní Kristýnou Haladyovou, páté místo obsadila Verunka Kamenská a sedmá skončila Adéla Ondrouchová. V kategorii 0.C patřily opět stupně vítězů pouze břeclavským gymnastkám. Zvítězila Michaela Raisová, před Jenifer Chválovou a Kristýnou Pospíšilovou. Svůj první závod absolvovaly i Iva Bortlíková, Šárka Virgovičová a Dominika Okasová a obsadily osmou, devátou a desátou příčku. Jedinou zástupkyni měl náš oddíl v kategorii 1.B, ve které gymnastky ročníku narození 1997 cvičily sestavu bez náčiní. Karolína Cyprisová nezaváhala a dokázala vybojovat pro SK MG Břeclav další zlatou medaili. Odpolední program zahajovala kategorie 1.A a za břeclavský oddíl startovala opět pouze Karolína Cyprisová. K sestavě bez náčiní přibyla ještě i sestava se švihadlem, kterou Karolína cvičí pouze krátce. Svým výkonem však mile překvapila a dokázala opět zvítězit. V nejstarších kategoriích reprezentovaly břeclavský oddíl gymnastky, které cvičí pouze krátkou dobu a pro většinu z nich byl Břeclavský sněhulák jejich prvním závodem. Bojovaly proto nejen s nepříliš početným polem soupeřek, ale i s vlastní nervozitou a trémou. V 2. kategorii cvičily s obručí a se švihadlem Kristýny Šmigurová a Greplová a obsadily čtvrté a páté místo. Ve 3. kategorii získaly Martina Holešinská a Daniela Hromková za sestavy s obručí a míčem stříbrnou a bronzovou medaili. Břeclavský sněhulák 2005 se velmi vydařil a to i díky sponzorům Mikro Trading a.s. Rakvice, RACIO s.r.o.. Poděkování patří samozřejmě i obětavým rodičům a příznivcům SK MG Břeclav, kteří se na náročné organizaci a přípravě závodů podíleli.