Žďárská sněženka

V sobotu 19. března 2005 proběhl ve Žďáru nad Sázavou první závod jarní části sezóny ve volném programu moderní gymnastiky pod názvem Žďárská sněženka. Zúčastnilo se ho více než 60 závodnic ze 13-ti oddílů z celé České republiky. A závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav se dokázaly v silné konkurenci výrazně prosadit.

V kategorii naděje nejmladší reprezentovaly náš oddíl v sestavě bez náčiní Eva Šragová a Leona Haluzová. Obě zacvičily své sestavy velmi dobře a Eva Šragová vybojovala bronzovou medaili. Leona Haluzová při svém prvním startu ve volném programu mile překvapila čtvrtým místem mezi 16-ti účastnicemi. V kategorii naděje starší se sešla nejsilnější konkurence, ve které Jana Šragová obsadila se svými sestavami s míčem a se švihadlem 12. místo. Čtvrtá zástupkyně SK MG Břeclav, Mariana Černá, startovala v kategorii kadetky. Po sestavě se švihadlem byla na 2. místě, ale drobná zaváhání v sestavě s míčem ji odsunula na konečnou 4. pozici, která je však v silně obsazeném závodě velkým úspěchem břeclavské závodnice.