Břeclavský sněhulák

V sobotu 27. března zavítalo do Břeclavi téměř 150 moderních gymnastek z celé České republiky na tradiční závod v základním programu Břeclavský sněhulák. Nečekaně vysoký počet čtyř až pětiletých gymnastek se utkal v sestavách bez náčiní a v akrobacii. Mezi patnácti zúčastněnými děvčátky se neztratila domácí Slávinka Kaňová, která vybojovala bronzovou medaili. V desítce nejlepších se umístila ještě Ivuška Schejbalová, když obsadila pěkné šesté místo. O dva roky starší závodnice předvedly také sestavu bez náčiní a akrobatickou a závod plně ovládly naše gymnastky. V konkurenci 29 startujících vystoupila na nejvyšší stupínek Barunka Kytková a jen o desetinku bodu za ní zaostala druhá Karolínka Koulová. Nižší známka za sestavu bez náčiní odsunula Lindušku Kaňovou těsně pod stupínek vítězů. Naopak sestava akrobatická nevyšla stoprocentně Natálce Švrčkové a ztracené cenné desetinky bodu znamenaly sedmé místo.

Situace se opakovala i v kategorii ročníku 2002, kdy děvčata předvedla sestavy bez náčiní a se švihadlem. A čtyři startující břeclavské gymnastky se vešly mezi prvních pět. Vítězkou se stala Bára Madarászová, na stříbrný stupínek vystoupila Denisa Glížová a bramborová medaile po velké chybě v sestavě bez náčiní tentokrát zbyla na Terezu Zemánkovou. V početném poli 22 závodnic si výborně vedla i Marie Líbalová, která skončila na pátém místě. Dvacetdevět gymnastek startovalo v závodě ročníku 2001 se sestavami bez náčiní a se švihadlem. Závod se vydařil Báře Hallové, která vybojovala stříbro a neztratila se ani Nina Myslivečková na šesté příčce. Druhé kategorie základního programu se zúčastnilo 26 závodnic. Bronz po napínavém souboji v sestavách se švihadlem a obručí získala pro náš oddíl Natálie Glížová. Sáru Špatkovou chyba ve cvičení s obručí odsunula na desáté místo. Mezi nejstaršími děvčaty, která cvičila se stuhou a se švihadlem se i po chybách v sestavě se švihadlem dokázala na stříbrný stupínek prosadit Šárka Gazdíková. Tím završila výborné představení našich závodnic, když ve všech kategoriích dokázaly získat minimálně jednu medaili.