Velikonoční perníček a III. ESG Cup Břeclav

Sportovní hala při ZŠ kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi patřila po celý víkend 10.-11.4. moderním gymnastkám. V sobotu přijelo téměř 100 gymnastek z celé České republiky a ze Slovenska na tradiční závod ve volném a kombinovaném programu Velikonoční perníček. V dopolední části soutěžily nejmladší závodnice ve volném programu se svými sestavami bez náčiní. Z našich gymnastek se nejvíce dařilo Natálce Švrčkové v kategorii nadějí nejmladších ročník 2003 a mladší, která vybojovala v konkurenci devatenácti závodnic velmi cenné třetí místo. Do první desítky se dokázaly prosadit i šestá Karolínka Koulová a osmá Linda Kaňová. Šestnáct gymnastek se utkalo v kategorii ročníku 2002. Našim patřilo opět šesté místo za cvičení Marušky Líbalové a osmé za sestavu Denisy Glížové. Osmé místo brala i Bára Hallová v kategorii ročníku 2001.

Odpoledne se konal závod v kombinovaném programu. Naše gymnastky opět potvrdily, že kombinovaný program je jejich nejsilnější stránka a patří v něm ke špičce v České republice. Vždyť dokázaly zvítězit ve všech čtyřech kategoriích, ve dvou z nich obsadily první čtyři příčky a zlato a stříbro braly i v soutěži družstev. V nejmladší kategorii III. VTp se desetileté a mladší závodnice utkaly v povinné sestavě se švihadlem a volné bez náčiní. A jasně dominovaly naše gymnastky, když po výborném výkonu zvítězila Dorota Zemánková, před Annou Bravencovou, Eliškou Harťanskou a Nikolou Baránkovou. Výborně zabojovala i Adéla Ondrouchová na šestém místě. V kategorii II. VTp cvičily gymnastky povinnou sestavu s míčem a volnou s obručí a nejlépe si vedla Eva Kosová. Na stupně vítězů ji doprovodila Bára Bartošová na bronzové příčce. Nepopulární bramborovou medaili získala Karolína Cyprisová a sedmá skončila Dominika Okasová. Mistryně ČR v kategorii II. VTp, Tereza Stehlíková, již letos přestoupila do starší kategorie I. VTp a předvedla povinnou sestavu s kužely a volnou se stuhou. Nenechala se však nikým zaskočit a dokázala zvítězit. Méně se již dařilo dalším dvěma přestoupivším gymnastkám, Leoně Haluzové a Kristýně Salajkové na sedmém a osmém místě. V nejstarší kategorii opět jasně dominovaly naše Ženy. Zvítězila Hana Krevňáková cvičící s míčem a obručí, před Marianou Černou rovněž s míčem a obručí. Třetí Jana Šragová, stejně jako čtvrtá Eva Abrahamová cvičily sestavy s obručí a švihadlem, sedmá Barbora Harťanská s obručí a stuhou. SK MG Břeclav dominoval i v soutěži družstev, když zvítězilo družstvo ve složení Nikola Baránková, Karolína Cyprisová, Tereza Stehlíková a Eva Abrahamová, před stříbrnými Adélou Ondrouchovou, Evou Kosovou, Leonou Haluzovou a Barborou Harťanskou. Na čtvrtém místě skončilo družstvo ve složení Kateřina Pálková, Dominika Okasová, Kristýna Salajková a Jana Šragová.

Naše gymnastky začaly v letošním roce s nácvikem dvou skladeb estetické skupinové gymnastiky v dětských kategoriích a staly se také pořadatelem třetí části Českého poháru ESG. Konal se v neděli v Charvátské Nové Vsi a utkalo se v něm 30 týmů z celé České republiky. Přestože se obě naše družstva potýkala v posledním týdnu se zraněními a narychlo musely trenérky provést změny v sestavách i ve složení týmů, dokázala se v silné konkurenci prosadit na stupně vítězů. V kategorii 8 až 10 let cvičily Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková a po výborném výkonu především v prvním provedení jim zaslouženě patřilo třetí místo. Ve starší kategorii 12 až 14 let hájily barvy SK MG Břeclav Barbora Bartošová, Karolína Cyprisová, Leona Haluzová, Eva Kosová, Hana Krevňáková, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková. Napodobily své mladší kamarádky a rovněž získaly bronzové medaile.