Praha – 28.5.2016

Poslední prověrku aktuální sportovní formy před mistrovstvím České republiky absolvovaly moderní gymnastky SK MG Břeclav na pohárovém závodě v Praze. V 1.kategorii kombinovaného programu vypsaného pro ročníky narození 2009 a mladší se představila jediná břeclavská zástupkyně Anastázie Kosmáková a to ve volné sestavě bez náčiní a domů si zaslouženě odvezla bronzovou medaili.

V silné konkurenci 32 závodnic ve 2. kategorii kombinovaného programu se nejlépe dařilo Anastasii Komarové, když zacvičila obě sestavy bez náčiní a se švihadlem velmi kvalitně a o pouhých pět setin bodu jí unikla příčka nejvyšší. Krásné čtvrté místo vybojovala Marta Líbalová, osmá skončila Maria Komarova a devátá Stanislava Kaňová. Ve 3. kategorii o cenné kovy bojovalo celkem 31 děvčat. Nejlépe se povinnou sestavu s míčem a volnou sestavu s obručí podařilo zacvičit Natálii Švrčkové, která naprosto po právu vystoupala v Praze na nejvyšší stupínek. Těsně za ní na druhé příčce se umístila Alma Ciprysová. Páté místo patřilo Lindě Kaňové a dvanáctá skončila Karolína Koulová.

V odpoledním programu se předvedly gymnastky ve 4. kategorii kombinovaného programu s povinnou sestavou s kužely a volnou sestavou se stuhou. Předrepublikovou formu potvrdila Eliška Harťanská, která vybojovala v konkurenci 19 závodnic pěkné třetí místo. Velmi překvapila své trenérky a taky sama sebe o dva roky mladší Tereza Zemánková, které konečně vyšla zejména sestava se stuhou a domů si tak odvezla stříbrnou medaili. Jediná žena Eva Kosová se dopustila několika drobných chyb v obou svých volných sestavách s kužely i švihadlem a její výkon tak byl oceněn desátým místem. Břeclavské družstvo složené z Anastasie Komarove, Lindy Kaňové, Elišky Harťanské a Evy Kosové ještě rozšířilo sbírku cenných kovů a přivezlo do Břeclavi bronz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.