Mistrovství České republiky kategorie kadetek v Jablonci nad Nisou

V sobotu 1. května proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky kategorie kadetek v moderní gymnastice. Z břeclavského oddílu SPŠ-DM Břeclav si právo startu svým třetím místem na oblastním přeboru vybojovala Jitka Bahníčková. Nejdříve se představila v sestavách s míčem a kuželi. V konkurenci 31 nejlepších kadetek České republiky se jí podařilo z dvanáctého místa postoupit do finále.

Tam se jí však již méně povedla sestava s obručí a to ji odsunulo na konečnou 15. příčku. I tak se jedná o největší úspěch v dosavadní historii břeclavského oddílu moderní gymnastiky SPŠ-DM Břeclav. V neděli startovaly břeclavské gymnastky oddílu SPŠ-DM Břeclav opět v Jablonci nad Nisou, tentokrát na pohárovém závodě Jablonecká perlička. V kategorii kadetek startovaly tři závodnice. Svou dobrou výkonnost potvrdila 6. místem Jitka Bahníčková, 7. skončila Lucie Tomenendalová a 13. Mariana Černá. V kategorii žen cvičila se švihadlem a s kuželi Gabriela Harťanská a stejně jako v předchozích závodech dokázala zvítězit. Úspěšné vystoupení břeclavských gymnastek završila 4. místem v nejnáročnější kategorii juniorek Marie Verbíková, když po cvičení s kuželi a s míčem zaostala za medailovou pozicí pouze o 1 desetinu bodu.