MČR v ESG – 28. 5. 2011

V sobotu absolvovaly gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav vrcholný závod sezóny – Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice. V nejmladší kategorii, 8 let a mladší, reprezentovaly náš oddíl Natálka Švrčková, Bára Kytková, Karolína Koulová, Nasťa Komarová, Marta Líbalová, Alma Cyprisová, Stáňa Kaňová, Linda Kaňová, Máša Komarová a mezi o dva roky staršími děvčátky získaly hezké páté místo. Ještě nadějněji vypadalo po prvním provedení družstvo 8-10 let cvičící ve složení Tereza Zemánková, Bára Madarászová, Marie Líbalová, Denisa Glížová, Barbora Halová, Sára Špatková, Tereza Konšelová, Lucie Koulová, které se dělilo o třetí příčku se skladbou z Vyškova. Bohužel druhým provedením klesla děvčata na konečné páté místo. V kategorii 10-12 let skladba „Kabaret“ ve složení Barbora Bartošová,Eliška Harťanská, Kateřina Pálková, Eva Kosová, Dorota Zemánková, Nikola Baránková, Anna Bravencová, Adéla Ondrouchová, Karolína Cyprisová potvrdila celosezónní formu a zaslouženě vybojovala bronzové medaile.

V Olomouci se také vyhlašovalo celkové umístění v sérii závodů ESG CUP. Naše nejmladší družstvo skončilo na celkovém pátém místě, skladba z kategorie 8-10 let byla čtvrtá a tým z kategorie 10-12 let byl v celkovém součtu šesti bodovaných závodů na místě třetím.