Mariana Černá znovu vyhrála oblastní přebor kadetek

V neděli 30. dubna se konaly v Brně první letošní přebory Jihomoravské soutěžní oblasti v moderní gymnastice. Soutěžily v nich kadetky a Mariana Černá ze Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav nastupovala do závodu jako obhájkyně loňského prvenství.

Na start nastoupilo 17 závodnic a cvičily postupně sestavy s míčem, kuželi a se švihadlem. Přestože Mariana trápily v minulých dnech zdravotní potíže, zabojovala a výborným výkonem ve třetí sestavě dokázala obhájit loňské prvenství a stát se oblastní přebornicí v kategorii kadetek i pro rok 2006. Současně si tím vybojovala i postup na mistrovství České republiky, které se bude konat za čtrnáct dnů ve Veselí nad Moravou. Úspěšně své vystoupení v Brně zvládla i další břeclavská kadetka Jana Šragová, která získala 6. místo a poprvé si tak zajistila rovněž postup na MČR. Třetí gymnastka SK MG Břeclav, Ludmila Trubačová, svým výkonem nezklamala a skončila na 12. příčce. Druhá skupina břeclavských moderních gymnastek bojovala v Přerově na pohárovém závodě Přerovská stuha. Nejvíce se dařilo v 1. kategorii ZPMG Karolíně Cyprisové, která dokázala zvítězit se svou sestavou bez náčiní. Hned za ní na druhém místě skončila její oddílová kolegyně Kristýna Pospíšilová. V kategorii III. VTp cvičila děvčata bez náčiní a se švihadlem a Leona Haluzová získala pro SK MG Břeclav bronzovou medaili. Osmou příčku obsadila Markéta Wagnerová. V kategorii nadějí mladších volného programu startovala se sestavami bez náčiní a s obručí Eva Šragová a podařilo se jí vybojovat páté místo.