Brno a Zlín – 2.-3.4.2016

Nabitý závodní víkend prožily závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. V sobotu se vydala početná skupina děvčat na tradiční Baby cup. Dopoledne bylo věnováno základnímu programu. Mezi nejmenšími gymnastkami závodily teprve pětileté Ema Majerníková a Natálie Uhrová. Sestavu akrobatickou zvládly na výbornou a vybojovaly stříbrnou a bronzovou medaili. O rok starší děvčata cvičila sestavu bez náčiní a akrobacii. I zde to břeclavským cinklo zásluhou bronzové Jolany Koulové. Na krásném pátém místě skončila Nela Riebauerová, dvacátou druhou příčku obsadila Pavla Pardovská. Mezi 2008-ičkami se dočkala bronzové medaile za sestavu bez náčiní i Eliška Riebauerová, Zoi Veverková získala zaslouženě místo šesté.

Gymnastky ročníku narození 2007 a 2008 cvičily již sestavu se švihadlem a bez náčiní. Poprvé si obě sestavy vyzkoušela Zuzana Adámková a hned z toho bylo hezké šesté místo, Ela Majerníková skončila osmnáctá. Dopoledne uzavřela 2.kategorie, kde zabodovala v konkurenci třiceti tří závodnic Zita Adámková, když zacvičila sestavu s obručí i se švihadlem nejlépe ze všech a odvezla si zlatou medaili. Devátou příčku obsadila Patricie Hakalová a dvacátá sedmá skončila Nela Kumštová. Odpoledne patřilo kombinovanému programu.

V 1.kategorii ročníku narození 2007 až 2009 vyslal SK MG Břeclav do boje tři závodnice a dvě z nich stály na bedně. Zlato si za volnou sestavu bez náčiní odvezla Laura Osičková a stříbro Vanessa Charvátová. Benjamínek této kategorie teprve šestiletá Anastázie Kosmáková skončila těsně pod stupínky na čtvrtém místě. Ve 2. kategorii VTp přidala děvčata k volné sestavě bez áčiní i povinnou sestavu se švihadlem. I zde patřil první i druhý stupínek řeclavským gymnastkám, když zlato brala Marta Líbalová a stříbro vybojovala Stanislava Kaňová. Zatím se v této kategorii oťukává Valerie Krausová, která po chybách ve švihadle obsadila patnácté místo. Ve 3.kategorii VTp předvádí závodnice volnou sestavu s obručí a povinnou s míčem. Do boje o stupně vítězů se pustily čtyři zástupkyně břeclavského oddílu. Všechny zacvičily velmi dobře a dělily je od sebe jen desetiny bodů. Nejlépe vyšel závod Natálii Švrčkové, která si odvezla z Brna stříbro. Na stupínek ji doprovodila bronzová Linda Kaňová, bramborovou medaili získala Karolína Koulová a pátá skončila Alma Ciprysová.

V neděli vyjely gymnastky SK MG Břeclav do Zlína. Mezi šestiletými děvčaty základního programu obsadila hezké páté místo Eliška Kopřivová za sestavu bez náčiní a akrobacii. Sedmileté gymnastky cvičí stejné sestavy a ve Zlíně se sešlo v této kategorii třicet závodnic. Z břeclavských se nejvíce dařilo Adéle Horké, která vybojovala zlatou medaili. Desátá příčka patřila Tereze Staňkové, čtrnáctá skončila Veronika Kružíková a dvacátá první Barbora Konečná. Nejpočetnější třicetipětičlenné bylo startovní pole v 1. kategorii základního programu. Laura Osičková dostala sice nejvyšší známku za sestavu se švihadlem, ale chybička v sestavě bez náčiní ji stála medaili, když skončila těsně čtvrtá. Jana Kopřivová při premiéře v této kategorii obsadila místo dvacáté. Kláře Kružíkové ve 2. kategorii základního programu nevyšly sestavy úplně nejlépe a získala devátou příčku. V kategorii žen kombinovaného programu se podělily o třetí místo Dorota Zemánková a Eva Kosová. Svůj první start v této kategorii úspěšně zvládla i desátá Lucie Koulová.

Tento víkend bude patřit hala TJ Lokomotivy Břeclav moderní gymnastice.V sobotu 9. dubna se koná závod základního programu Břeclavský sněhulák a v neděli 10.4. proběhne závod Velikonoční perníček v programu kombinovaném. Začátek obou závodů je v 9.30 a přihlášeno je více než 300 závodnic z celé České republiky. Srdečně zveme a přijďte fandit břeclavským závodnicím.