Břeclavský sněhulák a Velikonoční perníček 2018

V sobotu 17. března prožily gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na domácím závodě Břeclavský sněhulák a Velikonoční perníček. Dopoledne patřilo malým holčičkám ze základního programu moderní gymnastiky.
V nejmladší 0.C kategorii ročníku narození 2013 se podařilo dvěma břeclavským nadějím vystoupit na stupně vítězů. Na stříbrný dosáhla Sára Kratochvílová, bronz brala Michaela Frýdková. V ročníku narození 2011 se mezi 28 zúčastněnými probojovala na třetí místo Julie Juráčková, když podala v obou sestavách bez náčiní i akrobacii vyrovnaný výkon.
Odpolední Velikonoční perníček je závod věnovaný kombinovanému programu moderní gymnastiky a zde patří Břeclavanky k republikové špičce, což dokázaly ziskem jedenácti medailí z patnácti možných. V I. kategorii VTp cvičí děvčata ročníku narození 2009 a 2010 povinnou sestavu se švihadlem a volné bez náčiní. Malé gymnastky SK MG Břeclav kompletně obsadily stupně vítězů, když zlatá byla Ela Majerníková, stříbrná Jolana Koulová a třetí skončila Anastázie Kosmáková. Veronika Kružíková obsadila hezké osmé místo. V II. VTp startují děvčata ročníku 2007 až 2009 a i když je Adéla Baranovská jediná dvatisícedevítka, všechny přesvědčila o svých kvalitách. Ve volné sestavě se švihadlem se sice nevyvarovala dvou větších chyb, ale suverénní výkon v povinné sestavě bez náčiní ji s bodovým náskokem vystřelil na první místo mezi devatenácti startujícími. Ve III. VTp kategorii se závodu zúčastnilo 23 gymnastek z celé České republiky. Děvčata cvičí povinnou sestavu s obručí a volnou s míčem. Anastasia Komarova získala v obou sestavách nejvyšší známku a brala zlato. Marta Líbalová zacvičila výborně především s obručí a získala zaslouženě stříbrnou medaili. I sedmé a osmé místo Kláry Kružíkové a Stanislavy Kaňové je důkazem kvality břeclavských gymnastek. Povinnou stuhu a volné kužele cvičí gymnastky ve IV. kategorii a i zde se podařil našim závodnicím husarský kousek, když se jich pět umístilo mezi prvními sedmi nejúspěšnějšími gymnastkami. Na nejvyšší stupínek vystoupila Marie Líbalová, stříbro získala Linda Kaňová a o bronz se podělila s brněnskou závodnicí Natálie Švrčková. Karolína Koulová, která byla po sestavě s kužely třetí, chybovala ve stuze a obsadila krásné páté místo. Smůlu si snad vybrala Alma Ciprysová, která v závěrečné házečce odhodila stuhu až za paravány na rozcvičovací plochu. Následovala bodová srážka, ale i přes ni vybojovala díky výborné sestavě s kužely sedmé místo. V nejstarší kategorii žen se konečně vydařily volné sestavy s obručí a švihadlem Tereze Zemánkové a zaslouženě získala pro SK MG Břeclav stříbrnou medaili. Na stupně vítězů ji doprovodila ještě bronzová Eliška Harťanská, když podala vyrovnaný výkon s kužely i obručí.