Břeclavský sněhulák – 24.3.2012

Celkem 10 cenných kovů se podařilo ukořistit gymnastkám Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na 9. ročníku domácího závodu Břeclavský sněhulák v základním programu. V nejmladší kategorii ročníku narození 2007 předvedla děvčátka sestavu akrobatickou a bez náčiní. Uprostřed startovního pole skončily dvě zástupkyně břeclavského oddílu, a to na šestém místě Vanesska Charvátová a na sedmém Rozárka Hakalová. Mezi o rok staršími gymnastkami vybojovala ve stejných sestavách bronz Arletka Sadílková.

Nejpočetněji obsazenou kategorií byla 0.A ročník narození 2005. Celkem 36 děvčat odcvičilo také sestavy akrobatickou a bez náčiní. Precizní výkon Stanislavy Kaňové byl odměněn stříbrnou medailí a bronzový stupínek obsadila dvojčata Anastasia a Maria Komarovy, která od rozhodčích dostala shodné známky za obě sestavy.

O rok starší gymnastky cvičily sestavu bez náčiní. Zde skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě Michaela Raclavská a sedmou příčku obsadila Jakubka Křapová. 28 děvčat ročníku narození 2003 až 2004 se utkalo v sestavách se švihadlem a bez náčiní. Břeclavské
barvy hájilo pět gymnastek a všechny se vešly mezi 6 nejlepších. Zlatou medaili si zaslouženě odnesla Natálie Švrčková, bronz brala Bára Kytková a na čtvrtém až šestém místě stanuly Karolína Koulová, Linda Kaňová a nejmladší z pětice Alma Ciprysová.

Ve 2. kategorii základního programu cvičí gymnastky sestavy se švihadlem a obručí. Obě zástupkyně domácího oddílu dokázaly v konkurenci 25 závodnic z celé České republiky své kvality, když Markéta Hromková vybojovala stříbrnou a Tereza Konšelová bronzovou medaili. Svůj premiérový závod ve 3. kategorii absolvovala tři děvčata SK MG Břeclav. Především nejlépe zacvičená sestava s míčem vynesla Natálii Glížové první místo, Lucie Mančíková skončila na výborné třetí příčce. Pár chybiček v sestavě s obručí stálo Lucii Koulovou cenné desetinky, přesto obsadila v silné konkurenci šesté místo. Sestavy s míčem a kužely předvedly gymnastky nejstarší 4. kategorie. Jediná břeclavská zástupkyně Nina Kingová obsadila na svém prvním závodě v této kategorii slušné jedenácté místo.

Výsledky: 0.A0.C a 0.B1.A1.B2.kategorie3.kategorie4.kategorie.