5.11.2023 – Oblastní přebor společných skladeb

Břeclavské moderní gymnastky se v neděli 5.11 úspěšně zúčastnily oblastního přeboru Jihomoravské soutěžní oblasti, který z pověření JMSO pořádal SK MG Břeclav ve Sportcentru Želva Dubňany. V dopoledním programu se představily čtyři společné skladby a tři z nich vybojovaly titul přebornic. Nejmenší gymnastky ročníku narození 2017 Adéla Andělová, Alexandra Straková, Rozárka Rezová, Karolína Janotová a Sofie Jungmannová se zlepšují závod od závodu a na OP získaly zaslouženě krásné páté místo. Nikomu nedaly šanci ve stejné kateorii 0.B Budíci 2016 Alžběta Esterková, Veronika Birčáková, Veronika Bradáčová a Tina Radkovičová, které vyhrály s velkým bodovým náskokem. Daniela Baranovská, Stella Ižová, Elen Maršálková, Adéla Petrlová, Ema Neumannová a Julie Marciniszynová  startují v 0.A kategorii v sestavě bez náčiní  Lidovka.   Svou líbivou sestavu zvládly v obou provedeních výtečně, zaslouženě vybojovaly zlato a titul přebornic Jihomoravského kraje. V kategorii I. předvádí Sára Kratochvílová, Anna Neumannová, Sofie Švendová,  Michaela Frýdková, Tina Peterková a Valerie Pejková sestavu s pěti obručemi. Také ony nepřerušily své vítězné tažení, a i když se nevyvarovaly chyb, získaly pro SK MG Břeclav další titul. Ve II. kategorii reprezentují břeclavský oddíl Veronika Prokopová, Karla Kejlová, Kamila Blinda, Laura Kratochvílová, Julie Juráčková a Klára Lencsová. Svou sestavu s pěti míči odcvičily hezky a získaly bronzové medaile. Nejstarší gymnastky ve IV. kategorii Tereza Baranovská, Adéla Baranovská, Jolana Koulová, Ela Majerníková,  Bianka Martinkovičová a Valentýna Mrázová cvičí svou  sestavu s obručemi a míči na hudbu skupiny Beatles. V Dubňanech se dopustily v obou provedeních velkých chyb a skončily těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce.

Ve svém exhibičním vystoupení se na OP představilo i deset nejmenších nadějí našeho oddílu Adélka Konečková, sestry Anetka a Zuzanka Bradáčovy, Barunka Kratochvílová, Magdalenka Windová, Eva Hrivňáková, Mia Kalinová, Lilianka Pavúčková, Štěpánka Kurková a Apolenka Esterková ve skladě Sloníci.

V neděli 12. listopadu čeká břeclavské moderní gymnastky poslední kolo ČMP  na brněnské Tesle.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.