6.4.2024 – Veselí a Meziboří

Závodní sezóna je v plném proudu a moderní gymnastky SK MG Břeclav se v sobotu zúčastnily hned dvou závodů. Ve Veselí nad Moravou se tradičního závodu základního a kombinovaného programu Veselská stuha zúčastnilo hned sedmnáct břeclavských moderních gymnastek. Mezi nejmladšími teprve pětiletými holčičkami  základního programu si nejlépe vedla Zuzka Bradáčová, která byla v sestavě bez náčiní  třetí, ale slabší akrobacie ji odsunula na nepopulární čtvrtou pozici. Svůj první závod absolvovala Viktorka Hrnčířová a obsadila hezké šesté místo. Nejmladší závodnice celého startovního pole čtyřletá Adélka Konečková skončila sedmá.

Mezi šestiletými gymnastkami vystoupila na bronzový stupínek Liliana Pavúčková, když akrobacii suverénně vyhrála, v bez náčiní však byla čtvrtá. Hezké páté místo získala pro Břeclav Eva Hrivňáková, šestá byla Mia Kalinová. Velmi mile překvapila svým výkonem desátá Apolena Esterková, třinácté místo obsadila Štěpánka Kurková.

V kombinovaném programu v  I.A kategorii startovalo pět sedmiletých břeclavských gymnastek. Cvičily povinnou sestavu se švihadlem a volnou bez náčiní. Obě sestavy se skvěle povedly Sofii Jungmannové a zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili. Na stupínek ji doprovodila bronzová Alexandra Straková. Stejný součet bodů dosáhla i Adéla Andělová, ale nižší známka v jedné ze sestav ji odsoudila k medaili bramborové. Rezová Rozárka zatím se švihadlem víc bojuje než cvičí a skončila pátá, šestá po výborném bez náčiní, ale zcela zpackaném švihadle byla Karolína Janotová. V I. kategorii KP ročníků narození 2016 a 2015 reprezentovaly  SK MG Břeclav čtyři gymnastky. Stříbrnou medaili získala Julie Marciniszynová, když volné bez náčiní vyhrála, ale chybka ve švihadle ji stála zlato. Na velmi hezkém pátém místě skončila o rok mladší Veronika Bradáčová, které také vyšlo lépe bez náčiní, jen o desetinku bodu za ní skončila Elen Maršálková. Alžbětě Esterkové se závod vůbec nevydařil, sestavu bez náčiní dokonce zapomněla a skončila devatenáctá.

Čtrnáct břeclavských gymnastek kombinovaného programu se vydalo v sobotu do sportovní haly v Meziboří na závod Jiřetínský dráček. V I. kategorii ročníků narození 2016 se představila dvě děvčata.  Veronika Birčáková zacvičila povinné švihadlo i volné bez náčiní na jedničku, s náskokem více než jednoho bodu vystoupila na stupínek nejvyšší a vybojovala pro Břeclav zlatou medaili i pohár. Tina Radkovičová se umístila na děleném čtvrtém místě. Mezi 2015 kami skončily obě břeclavské gymnastky těsně pod stupni vítězů. Ema Neumannová vyhrála švihadlo, ale s bez náčiním pořád bojuje. Výsledkem byla medaile bramborová, Daniela Baranovská byla pátá. Ve II. kategorii se opět nejvíce dařilo Sáře Kratochvílové, která vyhrála volné švihadlo i povinné bez náčiní a s velkým náskokem zvítězila. Míša Frýdková si vybrala smůlu v obou sestavách a   skončila devátá. I III. kategorie byla rozdělena podle ročníků narození. Mezi 2012kami závodila Anna Neumannová. Povinný míč zajela velmi dobře, získala za něj třetí nejvyšší známku, ale ve volné obruči chybovala a celkově byla pátá. Mezi o rok staršími jsme měli dvě želízka v ohni. Julie Juráčková a Karla Kejlová podaly trochu ustrašený výkon, což je stálo cenné desetiny. Julči těsně unikla bronzová medaile, když získala stejný počet bodů jako medailistka, ale bohužel nižší známka v jedné ze sestav ji odsunula na pozici čtvrtou, Karla byla pátá. Ve IV. kategorii předvádí gymnastky povinné kužele a volné sestavy se stuhou. Mezi čtrnáctiletými startovala Ela Majerníková a Laura Kratochvílová. Ela byla ve stuze třetí, ale slabší prvky v kuželích ji odsunuly na páté místo. Laura se zlepšuje a odměnou jí byla šestá příčka. Mezi patnáctiletými dominovala Adéla Baranovská. Kužele zacvičila nejlépe z celého startovního pole, a i když ve stuze dvakrát zaváhala, získala zlatou medaili i pohár.  Jolana Koulová chybovala v obou sestavách a výsledkem byla šestá pozice. V kategorii žen výborně s výrazem a bez chyb zacvičila volné sestavy s míčem i švihadlem Tereza Baranovská, doufali jsme v nějaký cenný kov, ale nakonec z toho byla zase jen brambora. Děkujeme všem závodnicím za vzornou reprezentaci klubu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.