Žďár nad Sázavou a Praha – 20. a 21.4.2013

Perný víkend absolvovaly závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. Velmi úspěšně začala děvčata v sobotu ve Žďáru nad Sázavou, kde se konal tradiční, pohárový závod v základním programu.

Nejúspěšnější byly tentokrát dívenky nejmladší. V kategorii 0. C, vypsané pro ročníky 2008 a mladší, nenašlo břeclavské trio žádné přemožitelky, a tak stupně vítězů kompletně obsadily zlatá Zuzana Adámková, stříbrná Laura Osičková a bronzová Eliška Riebauerová.

Obdobně se dařilo břeclavským gymnastkám o rok starším, které předváděly stejné sestavy bez náčiní a akrobatickou. Stříbrnou medaili vybojovala v silné konkurenci Vanessa Charvátová, devátá skončila Emílie Melicharová, dvě místa za ní Rozálie Hakalová a třináctou příčku obsadila Sabina Kelčová.

Ani v kategorii 0. A, ročníku narození 2006, nezůstal břeclavský oddíl bez medaile. Zasloužila se o to Arleta Sadílková, která předvedla jeden z nejlepších výkonů sezóny. Osmé místo obsadila Valerie Krausová a osmnáctá skončila Nela Kumštová.

V nejpočetněji obsazené kategorii, ročníku narození 2005, ukořistily břeclavačky hned dvě medaile. Suverénně zacvičila obě dvě sestavy, jak se švihadlem, tak i bez náčiní Anastasia Komarová a po právu s velkým náskokem zvítězila. Na stupínky vítězů ji doprovodila bronzová Stanislava Kaňová. Do první desítky se vměstnaly šestá Marta Líbalová a osmá Maria Komarová. V této kategorii startovala další tři břeclavská děvčata Klára – Anna Kružíková, Kristýna Dubcová a Zita Adámková, která však cvičila sestavu se švihadlem na závodech poprvé a obsadila dvacátou, dvacátou první a třicátou druhou příčku. Svou letošní neporazitelnost opět potvrdila Alma Ciprysová, narozená v roce 2004, a ze Žďáru si domů odvezla kov nejcennější.

Absolutně nejvyrovnanější kategorií byla kategorie třetí, kde bodový rozdíl mezi prvními šesti závodnicemi byl pouhé 0,25 bodu, a tak stanuly na nejvyšším stupínku dvě závodnice, na druhém místě tři, jedna z nich byla břeclavská závodnice Lucie Mančíková a bronzový stupínek patřil Sáře Špatkové. Na šestém místě se umístila Lucie Koulová na jedenáctém pak Tereza Konšelová.

V neděli se břeclavské závodnice kombinovaného programu vydaly na závody do hlavního města Prahy. V kategorii I. VTp předvedla třináctiletá děvčata sestavy se stuhou a kuželi. Velké chyby v sestavě se stuhou se dopustila Eva Kosová a ta ji odsunula na sedmou příčku. Dvanáctá skončila Eliška Harťanská. Kategorie žen měla jen jednu břeclavskou zástupkyni Terezu Stehlíkovou. Čistě předvedené sestavy se švihadlem a obručí jí zajistily stříbrnou medaili.