Velikonoční perníček v Břeclavi a Žďár nad Sázavou 2.4.2011

V sobotu 2.4 břeclavské moderní gymnastiky cvičily pro domácí publikum. Ve sportovní hale v Charvátské Nové Vsi se konal již devátý ročník tradičního pohárového závodu v kombinovaném programu s názvem Velikonoční perníček. Závodu se zúčastnilo téměř 60 závodnic z deseti oddílů z celé České republiky.

V nejmladší kategorii III.VTp cvičila děvčata ročníku narození 2000 a mladší povinnou sestavu se švihadlem a volnou sestavu bez náčiní. Z našich závodnic vyšel první jarní závod jednotlivkyň nejlépe Nikole Baránkové, která dokázala v konkurenci 19 závodnic s přehledem zvítězit. Na stupně vítězů ji doprovodily stříbrná Eliška Harťanská a bronzová Anna Bravencová. V početném poli závodnic se neztratily ani naši nováčci, kdy Bára Hallová obsadila pěkné 7. místo, Nina Myslivečková místo 15. a Lucie Mančíková byla sedmnáctá.

Kategorie II.VTp patřila ročníkům 1998 až 2000 a závodnice předváděly povinnou sestavu s míčem a volnou s obručí. Z našich se nejvíce dařilo Evě Kosové, která vystoupila na nejvyšší stupínek. Stříbrnou medaili získala Dorota Zemánková, která velmi dobře zvládla svou náročnou sestavu s obručí i premiérový start s míčem, a to i přesto, že patří v této kategorii k nejmladším závodnicím. Šesté místo získala Adéla Ondrouchová, sedmá skončila Barbora Bartošová a třináctá Kateřina Pálková.

Kategorie I.VTp má nejnáročnější kombinaci náčiní, a to povinné kužele a volnou stuhu. Zlato v této kategorii pro břeclavské vybojovala Tereza Stehlíková, a to především díky suverénně nejvyšší známce za sestavu s kužely. Předepsaná kombinace stuhy a kuželů byla pro Karolínu Cyprisovou úplně nová. I přes tento fakt obsadila pěkné sedmé místo.

V nejstarší kategorii Žen si děvčata mohla zvolit dvě volné sestavy s libovolným náčiním. A tak jako v ostatních kategoriích, i v této zvítězila zástupkyně SK MG Břeclav, konkrétně Jana Šragová. Ta cvičila s obručí a kužely. Stejnou kombinaci náčiní zvolila pro letošní sezónu i Bára Harťanská, která získala bronz.

Na závěr závodu byla vyhlašována i soutěž tříčlenných družstev, přičemž každé družstvo tvořily zástupkyně různých kategorií. Tady stupně vítězů úplně ovládly břeclavanky. První místo patřilo prvnímu družstvu SK MG Břeclav ve složení Baránková, Kosová, Stehlíková. Stříbro získaly Harťanská E., Zemánková, Harťanská B. a třetí místo patřilo družstvu Bravencová, Bartošová, Šragová.

Závodnice základního programu se v sobotu vydaly do Žďáru nad Sázavou na tradiční pohárový závod s názvem Žďárská pampeliška. V první kategorii zacvičila své povinné sestavy bez náčiní a se švihadlem naprosto bezchybně Denisa Glížová a zaslouženě si odvezla zlatou medaili. V téže kategorii skončila druhá Marie Líbalová.