Velikonoční perníček 2006

V sobotu 15. dubna uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav v hale v Charvátské Nové Vsi závod v kombinovaném programu Velikonoční perníček. Zúčastnilo se ho téměř 80 moderních gymnastek ze 17 oddílů z celé České republiky. Kompletní výsledky si můžete stáhnout níže.

A domácí gymnastky se v silné konkurenci rozhodně neztratily. V nejmladší kategorii III. VTp vybojovala v konkurenci 26 gymnastek stříbrnou medaili Leona Haluzová, která cvičila sestavy bez náčiní a se švihadlem. Na čtvrtém místě skončila ve stejné kategorii Markéta Wagnerová. Třetí zástupkyně domácího oddílu Sabina Sedlářová výborně zvládla první sestavu bez náčiní, dostala se na druhou pozici, ale nevydařené švihadlo ji odsunulo na konečnou 12. příčku. Více se čekalo od závodnic v kategorii II. VTp. Hana Krevňáková, loňská mistryně ČR v kategorii III. VTp, nezvládla nervozitu a po nejistém výkonu obsadila šesté místo. Na 10.-11. pozici se umístily Kristýna Šmigurová a Barbora Wagnerová. Naopak kategorii I. VTp plně ovládly břeclavské gymnastky. Mezi 18-ti gymnastkami suverénně zvítězila Barbora Harťanská, když za obě sestavy s kuželi i se stuhou obdržela od rozhodčích nejvyšší známky. Mile překvapila při své premiéře v této kategorii Iveta Ondrouchová, která pro domácí oddíl vybojovala stříbrnou medaili. Kov stejné kvality brala i v kategorii žen Kateřina Valášková cvičící s míčem a s kuželi. Na devátém místě skončila Lenka Trojanová. Triumf SK MG Břeclav završilo i jednoznačným vítězstvím v soutěži družstev, před gymnastkami TJ Vodní stavby Praha a TJ Slavoj Bruntál. Vítězné družstvo tvořily Leona Haluzová, Hana Krevňáková, Barbora Harťanská a Kateřina Valášková. Závod byl díky obětavé práci rodičů břeclavských gymnastek výborně organizačně připraven. Byl také zatěžkávací zkouškou před mistrovstvím České republiky v kombinovaném programu, které z pověření ČSMG pořádá SK MG Břeclav 10. června v hale TJ Lokomotiva Břeclav.