Vánoční pohár v Praze

Poslední závod v roce 2004 absolvovalo deset moderních gymnastek oddílu SPŠ-DM Břeclav v neděli v Praze. Vánoční pohár byl pro většinu z nich současně prvním startem v nových kategoriích s novými sestavami. Kategorie III. VTp B cvičila sestavu bez náčiní a z břeclavských děvčat se nejlépe dařilo Leonce Haluzové, která vybojovala bronzovou medaili. Neztratily se ani Sabina Sedlářová a Markéta Wagnerová, které skončily na 5. a 7. místě.

Zkušenější závodnice kategorie III. VTp cvičily již dvě sestavy, a to bez náčiní a se švihadlem. Na jarní výborné výsledky navázala vícemistryně ČR v dané kategorii Hana Krevňáková, která dokázala zvítězit. Sedmá skončila Barbora Wagnerová, především kvůli drobným chybám v sestavě se švihadlem. Svůj první start v kategorii II. VTp absolvovala rovněž Iveta Ondrouchová a podařilo se jí v sestavě s míčem vystoupit na bronzový stupínek. Dvě sestavy s míčem a obručí v II. VTp cvičily Ludmila Trubačová a Karolína Maděřičová a skončily na 4. a 6. místě. Po vítězství na letošním MČR v kategorii II. VTp postoupila do kategorie I. VTp Barbora Harťanská a v Praze cvičila premiérově s kuželi. Předvedla dobrý výkon, který však stačil pouze na nepopulární bramborovou medaili. V kategorii žen reprezentovala náš oddíl Kateřina Valášková. Své sestavy s míčem a kuželi zvládla velmi slušně a získala za ně stříbrnou medaili. V pátek 17.12. uspořádal oddíl SPŠ-DM Břeclav v tělocvičně Domova mládeže při SPŠ Vánoční akademii pro rodiče a zájemce o moderní gymnastiku. Své sestavy na ní předvedlo 30 členek oddílu od nejmladších čtyřletých až po nejstarší patnáctileté závodnice a množství diváků je za ně odměnilo bouřlivým potleskem. Vzhledem k tomu, že vedení SPŠ E. Beneše a SOU Břeclav vzneslo požadavek na právní a ekonomické osamostatnění našeho oddílu, byla akademie rovněž rozloučením s osmiletou činností oddílu SPŠ-DM Břeclav. Moderní gymnastika v Břeclavi však nekončí a všechny stávající členky oddílu budou nadále pokračovat v závodní činnosti jako členky občanského sdružení Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav (SK MG Břeclav).