Vánoční pohár v Brně

Na dvou závodech v Brně startovaly o víkendu moderní gymnastky oddílu SPŠ-DM Břeclav. V sobotu se závodnice volného programu zúčastnily Vánočního poháru. V nejmladší kategorii ročníku narození 1998 cvičily sestavu bez náčiní Katka Jarošová a Kristýna Pospíšilová, pro které tento závod znamenal vůbec první start ve volných sestavách. Děvčata podala velmi pěkný výkon a mile překvapila.

Katka vybojovala čtvrté místo a Kristýna skončila devátá. V kategorii ročníku narození 1996 startovala Eva Šragová a po nepříliš zdařilém výkonu obsadila se svou novou sestavou bez náčiní 9. místo. Naopak výborně si vedla v odpoledním programu kadetka Mariana Černá, která v konkurenci čtrnácti závodnic vybojovala v sestavách se švihadlem a s obručí 3. místo. V neděli startovaly závodnice základního programu na Poháru nadějí města Brna. V kategorii 0.A ročníků narození 1999 a mladší výborně zacvičily mezi 18-ti startujícími nejmladší gymnastky oddílu. V akrobacii vybojovala Verunka Kamenská druhé, Kristýnka Haladyová třetí, Adélka Ondrouchová osmé a nejmladší z břeclavských závodnic Kačka Pálková desáté místo. V I. kategorii cvičily gymnastky sestavy bez náčiní a se švihadlem. Mezi 21 startujícími obsadila Markéta Akaiová 7. příčku.