Hlučín – 15.3.2015

V neděli 15. března proběhl v Hlučíně tradiční závod Třebovický čertík. V dopolední části se představilo 17 břeclavských moderních gymnastek základního programu a 9 z nich vybojovalo cenný kov. V nejmladší 0.B kategorii ročníku narození 2009 naše děvčata zcela ovládla stupně vítězů.  Na nejvyšší stupínek vystoupila za sestavy akrobatickou a bez náčiní Veronika Kružíková, stříbro brala Anastázie Kosmáková a třetí místo vybojovala Jolana Koulová.

Mezi 2008-kami opět neměla konkurenci Laura Osičková, když byla suverénně nejlepší v obou sestavách. Na stupně vítězů ji doprovodila bronzová Jana Kopřivová, desátá mezi 18 zúčastněnými skončila Eliška Riebauerová. Děvčata ročníku narození 2007 cvičila pouze sestavu bez náčiní. Nejlépe ji předvedla Rozálie Hakalová a vybojovala pro SK MG Břeclav další zlatou medaili. Svůj první start v této kategorii absolvovaly Emílie Melicharová a Barbora Šťastná a obsadily sedmou a osmou příčku. Mezi 2006-kami poprvé startovala i o rok mladší Vanessa Charvátová a sestavy bez náčiní a se švihadlem zvládla na výbornou. Na nejvyšší stupínek vystoupila spolu s oddílovou kolegyní Valerií Krausovou po zisku stejného počtu bodů za obě sestavy. Úspěchem je i páté místo Nely Kumštové.

Ve 2. kategorii základního programu cvičí gymnastky sestavy s obručí a se švihadlem. Patricie Hakalová skončila devátá a Klára Kružíková třináctá. Mezi nejstaršími děvčaty ve čtvrté kategorii dominovala svým výkonem v sestavách s míčem a švihadlem Lucie Mančíková a odvezla si z Hlučína zlato. Lucie Koulová po slušném výkonu obsadila místo šesté, chyb se nevyvarovala sedmá Sára Špatková.

Odpolední program patřil závodnicím kombinovaného programu. Ve II. VTp využily svých zkušeností zlatá Tereza Zemánková a stříbrná Marie Líbalová, když v obou sestavách s obručí i míčem podaly vyrovnaný výkon. Svůj první start v této kategorii proměnila Linda Kaňová v krásné páté místo, smůla na paty se zatím letos lepí jedenácté Natálii Švrčkové. O svých kvalitách nenechaly nikoho na pochybách v I. VTp medailistky z loňského MČR Dorota Zemánková a Eliška Harťanská. Zlatou medaili vybojovala po výborném výkonu v sestavách se stuhou a kužely Dorota, Eliška zaslouženě vystoupila na stupínek stříbrný. Mezi ženami podaly rozpačitý výkon obě zástupkyně SK MG Břeclav. Karolína Cyprisová cvičila s míčem a kužely, nevyvarovala se chyb a obsadila páté místo. Evě Kosové utekla obruč za závodní plochu, bohužel jí nevyšla ani sestava s kužely a skončila až sedmá.