Praha – 16.3.2013

Závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav se o uplynulé, slunečné sobotě vypravily až do srdce České republiky, do hlavního města Prahy, na pohárový závod v základním programu moderní gymnastiky.

V nejmladší 0. kategorii cvičila děvčátka narozená v roce 2007 a dříve a předváděla povinné sestavy bez náčiní a akrobatickou. Svůj letošní první start zde absolvovala Vanesska Charvátová, která však na sobě nedala žádnou nervozitu vůbec znát a obě dvě své sestavy zvládla téměř bezchybně. Zaslouženě si tak hned na počátku jarní sezony vybojovala zlatou medaili a pohár a trenérky si tak mohou jen přát, aby v takto započatém trendu pokračovala i další tři měsíce. V 0. kategorii závodnic o rok starších se představila dvě břeclavská děvčata. Arletka Sadílková se umístila na příčce páté a Valerka Krausová na pozici desáté.

Během dopoledního programu se závodilo ještě v 1. kategorii základního programu, kde dívky cvičí povinné sestavy bez náčiní a se švihadlem. SK MG Břeclav měl v této kategorii hned čtyřčlenné zastoupení. Všechny čtyři gymnastky podaly velmi kvalitní výkony a k velké radosti trenérek se jim podařil téměř husarský kousek, a sice se všechny dokázaly vměstnat do první pětice výsledkové listiny. Nejlépe závod vyšel druhé Anastasii Komarové. Na třetím místě byla Marta Líbalová. Čtvrtou příčku obsadila Maria Komarova a pátá pozice patřila Stanislavě Kaňové.

V odpoledním programu měla Břeclav zastoupení jen ve 3. kategorii základního programu ročníku narození 2001-2000. Ve dvojboji povinných sestav s míčem a obručí brala páté místo Lucie Mančíková a devátá příčka patřila Tereze Konšelové.