Plzeň, Žďár nad Sázavou a Veselí nad Moravou

Třetí dubnový víkend prožily gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav ve Žďáru nad Sázavou a v Plzni na tradičních pohárových závodech.
V sobotu 21.4. se představily závodnice základního programu na Žďárské pampelišce. Výborně si vedla v sestavě bez náčiní i v akrobacii Julie Juráčková a vybojovala bronzovou medaili. Pěkně cvičila i sedmá Tamara Pružinská. V 1. kategorii mezi gymnastkami ročníku narození 2010 se vydařily sestavy bez náčiní a se švihadlem Veronice Prokopové, která obsadila výborné 5. místo.
Skupina moderních gymnastek kombinovaného programu se vypravila až do západočeské Plzně. Ve II. kategorii předvedla bezchybný výkon v povinné sestavě bez náčiní i volné se švihadlem Adéla Baranovská, porazila všechny konkurentky a zaslouženě získala zlatou medaili.
Ve III. kategorii se do první jedenáctky vešlo všech šest břeclavských gymnastek. Nejlépe odcvičila sestavy s obručí a míčem Marta Líbalová a zaslouženě vystoupila na stupínek nejvyšší. Drobných chyb s obručí se nevyvarovala Anastasia Komarova, ale nápaditá choreografie sestavy s míčem jí nakonec vynesla stříbrnou medaili. Hezké páté místo obsadila Stanislava Kaňová, šestá byla Maria Komarova. Do první desítky se těsně vešla Klára Kružíková a jedenáctá skončila Tereza Baranovská, která se věnuje gymnastice teprve čtyři měsíce.
Ve IV. kategorii zaostaly za svým maximem jak Linda Kaňová, tak i Karolína Koulová, když se v obou sestavách se stuhou i kužely dopustily velkých chyb. Linda nakonec obsadila pátou příčku, Karolína desátou.
V neděli 15.4. se konal ve Veselí nad Moravou závod v kombinovaném programu, na kterém se podařilo vybojovat stříbrnou medaili Anastázii Kosmákové v I. kategorii a bronz získala v nejstarší kategorii žen Eliška Harťanská.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.