Plzeň – 10.5.2014

Prvních čtrnáct květnových dnů znamenalo pro závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav plné závodní zatížení. Ve čtvrtek 1.5. se vypravila dvanáctičlenná skupina dívek ve věku od tří do čtrnácti let do Zlína na tradiční pohárový závod v základním programu „Zlínský střevíček“. O prvním květnovém víkendu se konaly v Brně oblastní přebory jak základním, tak i kombinovaném programu. Ve čtvrtek 8.5. se břeclavačky zúčastnily pohárového závodu v Přerově. A i druhý květnový víkend přinesl SK MG Břeclav medailové úspěchy, když se gymnastky kombinovaného programu vydaly do západočeské Plzně.

A o uplynulé sobotě se břeclavské závodnice kombinovaného programu vydaly na závody do Plzně. V nejmladší kategorii III. VTp předváděla děvčata ročníku narození 2003 a mladší povinné sestavy bez náčiní a volné se švihadly. Karolína Koulová dokázala ve velké konkurenci zvítězit a právem si domů odvezla zlatou medaili. V téže kategorii se na pěkné třetí pozici umístila Linda Kaňová a pátá skončila Alma Ciprysová. Ve II. kategorii VTp, vypsané pro ročníky 2001 a mladší, měl břeclavský oddíl dvě zástupkyně. Tereza Zemánková dokázala vybojovat příčku nejvyšší a pátá skončila Marie Líbalová. V nejstarší kategorii žen se břeclavské závodnice dopouštěly chyb, a tak se na deváté pozici umístila Barbora Harťanská a třináctá byla Karolína Cyprisová.