Ostrava – 23.2.2013

Jarní část sezóny věnovanou závodům jednotlivkyň zahájily moderní gymnastky základního programu SK MG Břeclav Třebovickým čertíkem v Ostravě. Mezi děvčátky ročníku narození 2006 hezky zacvičila své sestavy bez náčiní a akrobacii Arleta Sadílková a obsadila čtvrté místo.

Premiéru v nových sestavách bez náčiní a se švihadlem absolvovaly gymnastky ročníku narození 2005. Nejlépe psychický tlak zvládla Anastasia Komarova, která předvedla nejlepší švihadlo z celého startovního pole, ale větší chyba ve cvičení bez náčiní ji stála celkové zlato. I tak si při svém prvním startu ve starší kategorii zaslouženě z Ostravy odvezla stříbrnou medaili. Na její kamarádku Martu Líbalovou zbyla medaile bramborová a závod se vůbec nevydařil jejímu dvojčeti Marii Komarové, která skončila až desátá.

Závodnice ročníku narození 2000 cvičily sestavy s míčem a obručí a plně zúročily svou píli a bohaté zkušenosti. Závod vyhrála nejvyššími známkami za obě cvičení Sára Špatková, stříbro si odvezla Lucie Koulová a smolných pět setin bodu dělilo od bronzu Lucii Mančíkovou na nepopulární čtvrté příčce. V nejstarší kategorii základního programu cvičí děvčata sestavy s kužely a stuhou. Nina Kingová s touto těžkou kombinací náčiní bojuje statečně a v Ostravě obsadila páté místo.