Obruče třetí ve Vídni

Na dvou závodech ve společných skladbách startovaly v uplynulém týdnu moderní gymnastky SK MG Břeclav. Nejprve ve čtvrtek bojovaly na pohárovém závodě v Třebíči.

Další zlaté medaile získala nejmladší děvčátka v kategorii ročníku narození 1999 až 2000, která cvičila sestavu bez náčiní ve složení Kristýnka Haladyová, Verunka Kamenská, Adélka Ondrouchová, Kačenka Pálková, Sára Raisová a Dorotka Zemánková. Úspěšné byly rovněž Markéta Akaiová, Leona Haluzová, Sabina Sedlářová, Kristýna Šmigurová, Eva Šragová, Bára a Markéta Wagnerovy v kategorii D, které skončily se svou sestavou se šesti obručemi jen o necelou desetinu bodu na čtvrtém místě. V sobotu se družstvo „obručí“ zúčastnilo mezinárodních závodů ve Vídni. V silné konkurenci závodnic ze šesti evropských zemí se jim po výborném výkonu podařilo vybojovat třetí místo a krásný pohár pro Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav. Na stejném závodě mělo startovat i družstvo v kategorii Naděje cvičící s pěti švihadly, ale vzhledem k tomu, že bylo nominováno na mistrovství ČR, které se bude konat za týden v Prostějově, daly trenérky přednost víkendové přípravě v domácí tělocvičně.