Oblastní přebory kombinovaného a základního programu – Břeclav a Brno – 22. a 23.5.2010

Dva oblastní přebory, na kterých se bojovalo o postupová místa na mistrovství České republiky, absolvovaly o víkendu naše gymnastky. Domácí prostředí sportovní haly při ZŠ kpt Nálepky v Charvátské Nové Vsi dokonale využily závodnice cvičící v kombinovaném programu a dokázaly vybojovat 8 z 12-ti udělovaných medailí. V nejmladší kategorii III. VTp v sestavách bez náčiní a se švihadlem se stala přebornicí jihomoravské soutěžní oblasti Dorota Zemánková a na stupínek vítězů ji doprovodila stříbrná Eliška Harťanská. Těsně pod „bednou“ skončila Nikola Baránková a do desítky byla ještě Adéla Ondrouchová na šestém a Anna Bravencová na sedmém místě. V silné konkurenci 22 startujících si vedla výborně i Katka Pálková na místě jedenáctém. Stejná situace se opakovala i v kategorii II. VTp, když zlato v sestavách s míčem a obručí vybojovala Eva Kosová a jen desetinu bodu za ní skončila stříbrná Bára Bartošová. Karolína Cyprisová bojovala před závodem s virózou a bohužel se to podepsalo na jejím výkonu, když skončila na šestém místě mezi dvaceti závodnicemi. Sestavy se stuhou a kužely cvičily gymnastky v kategorii I. VTp. Loňská mistryně ČR v kategorii II. VTp Tereza Stehlíková se vypořádala se startem ve vyšší kategorii na výbornou a stala se třetí břeclavskou přebornicí JMSO v sobotním závodě. Výborný bronz vybojovala Kristýna Salajková. Leona Haluzová předvedla vůbec nejlepší sestavu se stuhou, ale po chybě v sestavě s kužely skončila na konečném šestém místě. Nejstarší kategorii žen již zcela ovládly břeclavanky. Vítězkou se stala Mariana Černá, bronz brala Jana Šragová, čtvrtá skončila Bára Harťanská, pátá Hanka Krevňáková a šestá Eva Abrahamová. Oblastní přebor byl současně i nominačním závodem na MČR, které se bude konat v červnu v Praze. Pokud bude postupový klíč stejný jako loni, měl by na něj odjet rekordní počet deseti závodnic z našeho klubu. Poprvé v historii bude také první družstvo jihomoravské soutěžní oblasti složeno pouze z gymnastek našeho oddílu, protože zvítězily ve všech kategoriích sobotního oblastního přeboru.

Skupina gymnastek základního programu absolvovala svůj oblastní přebor v neděli v Brně. Startoval na něm rekordní počet 150-ti závodnic. V 0. kategorii ročníku 2003 patřily naše mladé gymnastky již tradičně k nejlepším. Na stříbrný stupínek vystoupila Kajka Koulová a se stejným počtem bodů se na třetím místě umístila Barča Kytková. Jen pět setinek bodu za nimi skončila na čtvrté pozici Natálka Švrčková. Po dlouhém tréninkovém výpadku se neztratila v početném startovním poli 31 závodnic ani Linda Kaňová na osmém místě. Nejpočetnější kategorií byla I. kategorie ZPMG, kde se o maximálně šest postupových míst utkalo 45 gymnastek. Ani zde holky nezklamaly a všech šest břeclavských závodnic se vešlo mezi prvních dvanáct. Nejlépe si vedla Bára Madarászová, která vybojovala bronz, čtvrtá skončila Denisa Glížová, osmá Nina Myslivečková, desátá Bára Hallová, jedenáctá Tereza Zemánková a dvanáctá Marie Líbalová. V II. kategorii si možná vybojovala start na mistrovství České republiky svým šestým místem Natálka Glížová. Desátá skončila Sára Špatková.