O pohár města Mariánské Lázně a O černovické lízátko

V neděli 9. května se vydala výprava devíti závodnic našeho klubu cvičící v základním programu až do dalekých Mariánských Lázní. Ze dvou nejmladších gymnastek ročníku narození 2003 se více dařilo Barči Kytkové, která získala za sestavy bez náčiní a akrobatickou zlatou medaili. Jen o stupínek níže skončila její kamarádka Natálka Švrčková. Mezi o rok staršími děvčátky měl náš oddíl hned čtyři želízka v ohni. Zlato brala především díky vydařené sestavě bez náčiní Bára Madarászová. Naopak sestavu se švihadlem zacvičila nejlépe ze startovního pole 22 závodnic Terezka Zemánková a získala stříbro. Denisa Glížová chybovala v sestavě se švihadlem a i přes pěkně zacvičenou sestavu bez náčiní to stačilo pouze na nepopulární čtvrtou příčku. Marie Líbalová obsadila slušné desáté místo. V kategorii ročníku narození 2001 reprezentovala náš klub Nina Myslivečková, která zvítězila především díky bezchybně zacvičené sestavě se švihadlem, Tereza Konšelová skončila dvanáctá. Ve 2. kategorii základního programu závodila v sestavách s obručí a se švihadlem Natálie Glížová a obsadila desátou příčku. V soutěži družstev reprezentovaly SK MG Břeclav Bára Kytková, Natálie Švrčková, Bára Madarászová a Natálie Glížová a přesvědčivě zvítězily.

Na neděli 9. května letos připadl i tradiční závod v základním programu O černovické lízátko. Děvčátka ročníku narození 2005 závodila v sestavách bez náčiní a akrobatické. Nastěnka Komarova podala výborný výkon a zaslouženě získala stříbrnou medaili, pátá skončila Iva Schejbalová a sedmá Stánička Kaňová. Největší konkurence se sešla mezi gymnastkami ročníku narození 2003. Všech 31 závodnic předvedlo také sestavy bez náčiní a akrobacii a Kajce Koulové unikla bronzová medaile pouze o pět setin bodu. Ve 2. kategorii základního programu obsadila Sára Špatková se sestavami s obručí a se švihadlem mezi 29 zúčastněnými jedenáctou příčku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.