Milevský pohárek a IV.ESG Cup

I ve sváteční sobotu 1.května se nejmladší závodnice našeho klubu vydaly na mezinárodní pohárovou soutěž až do jihočeského Milevska. Nejúspěšnější byla Tereza Zemánková – ročník narození 2002, která konečně předvedla, co v ní je, a za svou volnou sestavu bez náčiní zaslouženě obdržela od rozhodčích druhé nejvyšší známky. Kromě Terezčiny stříbrné medaile si domů odvezla cenný kov také Bára Madarászová. Bářina volná sestava bez náčiní byla o něco slabší než sestava Terezy – hlavně po stránce technické hodnoty převedených prvků – a proto jí patřilo konečné třetí místo. Za zmínku stojí i pěkné sedmé místo Denisy Glížové v téže kategorii. O něco smutnější odjížděla domů děvčátka o rok mladší, Bára Kytková a Karolína Koulová, která i po bezchybně předvedených volných sestavách bez náčiní skončila na nepopulárním čtvrtém a pátém místě. Zvlášť zajímavý však byl ten fakt, že všechny tři medailové pozice v této kategorii obsadily závodnice z pořadatelského klubu z Milevska.

V neděli 2.května vyrazily břeclavské gymnastky na v pořadí již čtvrtý bodovaný závod v estetické skupinové gymnastice, který se protentokrát konal až v daleké Opavě. Skvěle si zde vedl mladší celek našeho klubu ve složení Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková, který v kategorii 8 až 10 let předvedl svou líbivou sestavu, s hudebním doprovodem písně Hany Zagorové – „Rybičko zlatá, přeju si“, bez větších chyb a obsadil krásné druhé místo. Starší družstvo ve složení Barbora Bartošová, Karolína Cyprisová, Leona Haluzová, Eva Kosová, Hana Krevňáková, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková se umístilo ve své kategorii 12 až 14 let na slušném čtvrtém místě.