MČR – Hodonín – 9.-10.6.2012

Mistrovstvím České republiky vyvrcholila o uplynulém víkendu závodní sezóna moderních gymnastek Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. Jeho uspořádáním byl Českým svazem moderní gymnastiky pověřen náš oddíl. Díky obětavosti pořadatelů z řad rodičů břeclavských gymnastek se v moderní sportovní hale TEZA Hodonín uskutečnil krásný závod, který přinesl pěti našim závodnicím zisk titulu mistryně ČR a k tomu i dalším dvěma stříbrné a jedné bronzovou medaili. V sobotu 9.6.2012 se v závodu základního programu moderní gymnastiky utkalo 100 gymnastek z celé republiky.

Z oblastního přeboru jihomoravské soutěžní oblasti se na MČR kvalifikovalo 6 gymnastek našeho oddílu. Nejlépe se vedlo závodnicím v nejmladší 1. kategorii. Výborně zacvičené sestavy bez náčiní a se švihadlem vynesly Natálii Švrčkovou až na nejvyšší stupínek a stala se mistryní České republiky pro rok 2012. Skvěle si vedly i její kamarádky Alma Ciprysová a Karolína Koulová, kdy Alma skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém a Karolína na pátém místě.

Ve 3. kategorii předvedla děvčata sestavy s míčem a obručí.  Vyrovnaný výkon v obou sestavách podala Sára Špatková, která v silné konkurenci obsadila 7. místo. Do první desítky se vešla i devátá Lucie Koulová a desátá Natálie Glížová.

V neděli patřila sportovní hala v Hodoníně závodnicím kombinovaného programu moderní gymnastiky. Reprezentantky SK MG Břeclav opět dokázaly, že patří k republikové špičce. V kategorii III. VTp se představily čtyři břeclavské gymnastky a všechny se umístily mezi deseti nejlepšími. Favorizovaná Anna Bravencová výborně odcvičila sestavu bez náčiní, ale uzel na švihadle v závěru sestavy ji stál cenné desetiny bodu. I tak si Anna z MČR odvezla výbornou bronzovou medaili. Výkonnost Břeclavanek potvrdila i čtvrtá Tereza Zemánková a pátá Marie Líbalová, devátá skončila Barbora Madarászová.

Sestavy s obručí a míčem v kategorii II. VTp nejlépe zvládla Dorota Zemánková, která dokázala v nabité konkurenci vybojovat stříbro, čtvrtou příčku obsadila Nikola Baránková a úspěch břeclavských závodnic podtrhla šestým místem Eliška Harťanská a jedenáctým Kateřina Pálková.

Ve dvou nestarších kategoriích již závodnice SK MG Břeclav nedaly soupeřkám šanci. V kategorii I. VTp získala Tereza Stehlíková v sestavách se stuhou a kuželi nejvyšší známky, zlatou medaili a titul mistryně České republiky. Svůj životní výkon podala i druhá zástupkyně našeho oddílu Karolína Cyprisová a vybojovala krásné čtvrté místo. V kategorii žen se mistryní ČR stala Mariana Černá především díky čistě zacvičené sestavě s obručí, kterou rozhodčí ocenily nejvyšší známkou. Na stupně vítězů ji doprovodila stříbrná Jana Šragová, když sestavu se švihadlem zajela velmi dobře, ale s míčem se nevyvarovala pár drobných chyb. Naopak závod příliš nevyšel Barboře Harťanské, která skončila třináctá.

Mistrovství České republiky v kombinovaném programu moderní gymnastiky je však především soutěží čtyřčlenných družstev. Závodnice z III., II., I. VTp a žen, které se na oblastním přeboru umístily na 1. místě tvoří družstvo č. 1, ty z místa druhého družstvo 2. atd. Zde se Břeclavankám podařil husarský kousek. Mistryněmi České republiky pro rok 2012 se v soutěži družstev stalo 1. družstvo jihomoravské soutěžní oblasti, které bylo složeno pouze ze závodnic SK MG Břeclav, Anny Bravencové (III. VTp), Doroty Zemánkové (II. VTp), Terezy Stehlíkové (I. VTp) a Mariany Černé (ženy). Stříbro získalo 1. družstvo z oblasti severomoravské a bronz 1. družstvo Prahy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.