Kyjov, Žďár nad Sázavou a Přerov – 18. a 19.4.2015

Třetí dubnový víkend byl pro břeclavské gymnastky soutěžemi velmi nabitý a na vybojované medaile velmi bohatý. V sobotu se dvě skupiny reprezentantek Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav ze základního programu vydaly na pohárové závody do Žďáru nad Sázavou a Kyjova. V neděli pak cestovala děvčata z kombinovaného programu do Přerova.
Na Vysočině startovaly v dopoledním programu závodnice 0. kategorií ve dvojboji povinných sestav bez náčiní a akrobatické a závodnice 1. kategorií ve dvojboji povinných sestav bez náčiní a se švihadlem. V nejmladší 0.B kategorii vypsané pro ročníky narození 2009 měl SK MG Břeclav nejpočetnější zastoupení. Svou formu potvrdila Anastázie Kosmáková, která tuto kategorii ovládla a domů si ze Žďáru odvezla zlatou medaili. Na stupně vítězů ji doprovodila stříbrná Jolana Koulová. Na pátém místě se v téže kategorii umístila Nela Riebauerová, sedmá skončila Veronika Kružíková. Neméně úspěšné byly i o rok starší břeclavačky v 0.A kategorii, kdy Laura Osičková udržela svou letošní neporazitelnost a brala zlato. Desáté místo obsadila Eliška Riebauerová. V 1.B kategorii vypsané pro ročníky narození 2007 se Vanessa Charvátová, Sofie Svobodová a Emílie Melicharová neztratily! Vanessa si ze Žďáru odvezla cennou stříbrnou medaili, Sofie obsadila pěkné páté místo a Emílii patřila příčka jedenáctá. A ani v 1.A kategorii nezůstal břeclavský klub bez medaile, když se na stříbrný stupínek probojovala Valerie Krausová.

Odpoledne pak závod pokračoval soutěží dalších tří velmi početně obsazených kategorií, z nichž ve dvou měl SK MG Břeclav zastoupení. I tady dokázaly závodnice SK MG Břeclav ukořistit cenný kov. Ve 2. kategorii, kde předváděla děvčata povinné sestavy se švihadlem a obručí, se na dvnácté pozici umístila Klára Anna Kružíková. Ve 4. kategorii potrápily břeclavské závodnice drobné chyby a na medaili se tak podařilo dosáhnout jen stříbrné Lucii Koulové, čtvrtá skončila Lucie Mančíková a pátá Sára Špatková.

Současně v sobotu proběhl tradiční pohárový závod v Kyjově, ve kterém se představilo 13 břeclavských moderních gymnastek základního programu a 7 z nich vybojovalo cenný kov. V nejmladší 0.C kategorii ročníku narození 2010 Břeclav získala zlato, kdy na nejvyšší stupínek vystoupila za sestavy akrobatickou a bez náčiní Ela Majerníková a čtvrté obsadila Natálie Uhrová. Mezi 2009-kami neměla konkurenci Adéla Horká. Na stupně vítězů ji doprovodila bronzová Tereza Staňková a pátá mezi 13 zúčastněnými skončila Pavla Pardovská. V nejstarší 0. kategorii určené pro ročníky narození 2008 se skvěle předvadly obě břeclavanky – zlato brala Zuzana Adámková a stříbro Jana Kopřivová.

Ve 2. kategorii základního programu cvičí gymnastky sestavy s obručí a se švihadlem. Patricie Hakalová skončila třetí a Zita Adámková čtvrtá. Mezi nejstaršími děvčaty ve čtvrté kategorii se prosadila v sestavách s míčem a švihadlem Tereza Konšelová a odvezla si z Kyjova stříbro.

Starší a zkušenější závodnice kombinovaného programu v neděli startovaly na „Přerovské stužce“. V kategorii III.VTp se suverénně představila Anastasia Komarova, která získala nejcennější kov. Chyba v povinné sestavě se švihadlem obrala Stanislavu Kaňovou o lepší umístění, a tak se musela spokojit s příčkou devátou. Díky vyrovnaným výkonům v obou sestavách se podařilo na stupně vítězů prosadit také Nikole Baránkové, která v kategorii I.VTp obsadila krásné první místo. Naopak Dorotu Zemánkovou zradila volná sestava se stuhou, kdy se jí dokonce podařilo v závěru sestavy stuhu utrhnout z tyčky a skončila tak na páté pozici. V nejstarší kategorii Žen se podařilo cvičení s kuželi Evě Kosové, ale vzhledem k tomu, že naopak sestava s obručí jí nevyšla optimálně, tak se musela sklonit před konkurentkou z brněnského klubu a domů odvezla medaili stříbrnou. V téže kategorii obsadila Karolína Cyprisová místo páté.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.