Kyjov – 22.3.2014

První jarní sobotu strávily břeclavské moderní gymnastky na pohárovém závodě v Kyjově. Nejmladší holčičky Jolana Koulová a Nela Riebauerová se zhostily své šance na výbornou.  Pětiletá Jolana předvedla sestavu bez náčiní i akrobatickou nejlépe ze všech startujících a odvezla si zlatou medaili i velký pohár. Teprve čtyřletá Nela vstoupila na závodní koberec poprvé v životě a hned z toho byla stříbrná medaile.

O rok starší gymnastky cvičily stejné sestavy a další zlato do sbírky SK MG Břeclav suverénně získala Laura Osičková. Zuzana Adámková zůstala tentokrát po drobných chybách těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. V kategorii ročníku narození 2007 se konečně dočkala medaile Rozálie Hakalová, když precizně předvedla obě sestavy a vystoupila na nejvyšší stupínek. Její kamarádka Barbora Šťastná obsadila v silné konkurenci pěkné šesté místo.

Ročník narození 2006 byl rozdělen do dvou skupin, část cvičila pouze sestavu bez náčiní a část přidala i sestavu se švihadlem. Bez náčiní cvičila Nela Kumštová a skončila na pátém místě. Premiéru se švihadlem absolvovaly Valerie Krausová a Arleta Sadílková. Obě si vedly výborně, když Valerie vybojovala zlatou a Arleta bronzovou medaili.

Mezi 2005-kami měl SK MG Břeclav tři zástupkyně. Stanislava Kaňová získala po drobném zaváhání ve švihadle bronz, Patricie Hakalová a Zita Adámková chybovaly více a končily na deváté a desáté pozici. Přemožitelku opět nenašla ve 3. kategorii Tereza Konšelová, která pokračuje v jarním vítězném tažení a z Kyjova si za sestavy s míčem a obručí odvezla zlatou medaili i pohár.