Kyjov – 12.5.2012

Na medaile bohatý víkend prožily závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. Děvčátka nižších kategorií základního programu se v sobotu zúčastnily tradičního pohárového závodu v Kyjově. Mezi pětiletými unikla jen o vlásek bronzová medaile Vanesse Charvátové, které se vydařila především sestava bez náčiní. O rok starší Arleta Sadílková si již stupně vítězů uniknout nenechala a obsadila pěknou třetí příčku.

V nejpočetněji obsazené kategorii ročníku narození 2005 měla Břeclav největší zastoupení. Kristýna Dubcová konečně zúročila hodiny tréninků a zaslouženě vystoupila třetí stupínek. Klára Anna Kružíková obsadila v téže kategorii místo páté. Sestavu bez náčiní v I.kategorii
ročníku narození 2004 s přehledem zvládla Alma Ciprysová a domů si odvezla zlato. Milým překvapením a to bronzovou medailí skončil závod pro Jakubku Křapovou.

Břeclavská děvčata ročníku narození 2003 již cvičila sestavu bez náčiní i se švihadlem a nedala svým soupeřkám žádnou šanci. S přesvědčivým náskokem zvítězila Natálie Švrčková. Stříbro brala Bára Kytková. Stejná situace nastala i ve 2. kategorii. Sestavy se švihadlem a obručí nejlépe zvládla Markéta Hromková a rozhodčí jí přisoudili zlato. Na stříbrný stupínek ji pak doprovodila Tereza Konšelová.