III. ročník závodu ve společných skladbách – 5 sad medailí pro SK MG Břeclav

III. ročník závodu ve společných skladbách, který v sobotu v hale TJ Lokomotiva uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav, byl nečekaně úspěšný pro domácí gymnastky. Vždyť všech pět společných skladeb vybojovalo medailová umístění. Mile překvapila již nejmladší děvčátka v kategorii E1 ročníku narození 2001 a mladší, která startovala na svých prvních závodech ve společných skladbách, a vybojovala se svou sestavou bez náčiní stříbrné medaile. Zasloužily se o ni Anna Bravencová, Barbora Čomová, Barbora Hallová, Sára Raisová a Tereza Zemánková. Zkušenější závodnice v kategorii E ročníku narození 2000 a mladší Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Kateřina Pálková, Klára Staňková a Dorota Zemánková cvičily rovněž sestavu bez náčiní. Dokázaly navázat na svůj výkon z minulého týdne z Veselí, znovu nenašly přemožitelky a vybojovaly pro SK MG zlatý pohár za vítězství.

Stejně úspěšná byla i děvčata v kategorii D ročníku narození 1997 a mladší, která již cvičila sestavu se šesti obručemi. Iva Bortlíková, Karolína Cyprisová, Jenifer Chválová, Kateřina Jarošová, Eva Kosová, Kristýna Pospíšilová a Michaela Raisová dokázaly porazit všech sedm konkurenčních družstev z ČR i Slovenska a přesvědčivě zvítězily v obou provedeních. V odpoledním programu se břeclavské gymnastky představily v kategoriích naděje a juniorky. Osm družstev nadějí ročníku narození 1994 až 1996 cvičilo sestavy s pěti obručemi a výborný a vyrovnaný výkon v obou provedeních břeclavských závodnic Leony Haluzové, Kateřiny Jankovičové, Terezy Stehlíkové, Evy Šragové a Markéty Wagnerové znamenal další stříbrné medaile pro SK MG Břeclav. Juniorky Eva Abrahamová, Barbora Harťanská, Hana Krevňáková, Iveta Ondrouchová, Kristýna Šmigurová a Ludmila Trubačová cvičily sestavu s pěti páry kuželů. Přestože několikrát chybovaly, nestačily pouze na výborné gymnastky z BAVERU Třebíč a získaly další druhou příčku pro břeclavský klub. V kategorii seniorek SK MG Břeclav svou skladbu nemá, ale zlatou medaili si odnesla i Mariana Černá, která hostuje v týmu Mantila Brno.