I. ročník závodu ve společných skladbách se vydařil

V sobotu 22. října uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav ve sportovní hale Lokomotivy I. ročník mezinárodního pohárového závodu ve společných skladbách.

V šesti kategoriích se představilo 42 družstev sestavených z více jak 250 gymnastek ze čtyř států. Mezi nimi se neztratily ani čtyři domácí společné skladby. V kategorii E2 se domácímu publiku představily v kankánovém rytmu nejmladší závodnice oddílu ročníků narození 1999 až 2000 Kristýnka Haladyová, Eliška Harťanská, Verunka Kamenská, Adélka Ondrouchová, Kačenka Pálková a Dorotka Zemánková a kromě bouřlivých ovací naplněné sportovní haly získaly i zlaté medaile za zasloužené vítězství. Stříbrné medaile vybojovaly rovněž v sestavě bez náčiní gymnastky ročníku 1998 v kategorii E1. Cvičily ve složení Iva Bortlíková, Karolína Cyprisová, Jenifer Chválová, Kateřina Jarošová, Eva Kosová, Kristýna Pospíšilová a Michaela Raisová. S šesti obručemi cvičily za břeclavský oddíl Markéta Akaiová, Leona Haluzová, Sabina Sedlářová, Kristýna Šmigurová, Eva Šragová a Bára Wagnerová v kategorii D. Přestože byly v této kategorii nejmladší, podařilo se jim v konkurenci 11 družstev získat cenné třetí místo. Bohužel bez medaile zůstaly poslední zástupkyně SK MG Břeclav cvičící v kategorii Naděje s pěti švihadly. Barbora Harťanská, Hana Krevňáková, Karolína Maděřičová, Iveta Ondrouchová, Jana Šragová, Ludmila Trubačová skončily na pátém místě z deseti zúčastněných družstev. První ročník závodu ve společných skladbách se velmi vydařil a závodnice odjížděly spokojené i díky hračkám od společnosti MIKRO Trading a.s. Mikulov, které obdržely. Vítaná byla i pomoc Města Břeclav a dalších sponzorů z řad soukromých firem. Závod takového rozsahu by se samozřejmě nemohl uskutečnit bez obětavé pomoci dospělých členů SK MG Břeclav – rodičů břeclavských gymnastek.