Generálka před MČR se vydařila

Generálku před mistrovstvími České republiky absolvovaly v Brně závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav startující v kombinovaném a základním programu. A ukázalo se, že formu mají výbornou. Vždyť dokázaly vyhrát všechny kategorie, ve kterých startovaly. Nejmladší závodnice ročníku 2001 základního programu cvičily sestavy bez náčiní a akrobacii a opět zvítězila Barborka Hallová.

Překvapivě nejlepší byla v III. VTp kombinovaného programu Katka Jarošová, která zvítězila se setavami se švihadlem a bez náčiní. V kategorii II. VTp cvičila děvčata sestavy s míčem a obručí a zlatá medaile patřila Markétě Wagnerové. Na stupně vítězů ji doprovodila bronzová Tereza Stehlíková. V ženách se radovala z vítězství Jana Šragová. I ve volném programu se břeclavské gymnastky neztratily. V kategorii ročníku 2001 a mladší cvičila sestavu bez náčiní Sára Raisová a po delší tréninkové pauze způsobené nemocí se dokázala prosadit na třetí příčku. Sestavy bez náčiní a s obručí cvičila Anička Bravencová a získala za ně čtvrté místo. V dorostenkách se blýskla Ludmila Trubačová a za sestavy s míčem a obručí obdržela stříbrnou medaili.