Finneti cup v Brně

V sobotu 27.3. se moderní gymnastky oddílu SPŠ-DM Břeclav zúčastnily dvou pohárových závodů. Závodnice volného programu startovaly na mezinárodním závodu Finneti cup v Brně. Eva Šragová cvičila se švihadlem a skončila v kategorii naděje nejmladší na nepopulárním čtvrtém místě.

Její sestra Jana i díky zdravotním problémům zacvičila své sestavy s míčem a obručí pod své možnosti a obsadila 15. místo. Svůj druhý start v kategorii juniorek absolvovala Marie Verbíková. Sestavy s kuželi a stuhou se jí příliš nevydařily, ale se švihadlem zacvičila velmi pěkně a dokázala, že do nejvyšší soutěžní kategorie v naší republice patří. Závodnice povinného programu se zúčastnily ve Veselí nad Moravou závodu „Veselská panenka“. V kategorii III. VTp úspěšně reprezentovaly náš oddíl Hana Krevňáková a Barbora Wagnerová. Své sestavy bez náčiní zvládly výborně a vybojovaly 3. a 4. místo. Tři gymnastky startovaly v kategorii II. VTp v sestavě s obručí. Svou první medaili a hned zlatou si vybojovala výborným výkonem Ludmila Trubačová. Šestá skončila Barbora Harťanská a 13. Karolína Maděřičová.