Dvě zlaté a jedna stříbrná sada medailí z oblastních přeborů

Víkend plný výborných výsledků mají za sebou závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. Vrcholem letošní podzimní sezóny společných skladeb byl Přebor jihomoravské soutěžní oblasti ve Vyškově. Jako první z břeclavských skladeb se představila děvčata v silně obsazené kategorii E linie A ročníku 2000 a mladší a předvedla svou sestavu na hudbu z filmu Pomáda.

Nikola Baránková, Anna Bravencová, Barbora Čomová, Eliška Harťanská, Barbora Madarászová a Dorota Zemánková předvedly výborný výkon, dokázaly zvítězit s náskokem více jak 1,5 bodu a získaly pro SK MG Břeclav titul oblastních přebornic. V kategorii ročníku 2000 a mladší, ale linie B, reprezentovaly náš oddíl dvě společné skladby. Více se dle očekávání dařilo starší a zkušenější sestavě Bára Hallová, Nina Myslivečková, Katka Pálková, Míša Polláková a Terezka Zemánková, které vystoupily na stříbrný stupínek. Potěšil i výkon druhé skladby v sestavě Linda Kaňová, Karolína Koulová, Bára Kytková, Marie Líbalová a Natálka Švrčková. Přestože děvčátka jsou až o tři roky mladší než jejich soupeřky, patřila jim šestá příčka. S napětím trenérky čekaly, zda do Vyškova dorazí i favoritky kategorie ročníku 1996 až 1998 Leona Haluzová, Karolína Cyprisová, Tereza Stehlíková, Kristýna Salajková, Eva Kosová a Katka Jarošová se svou skladbou se třemi obručemi a dvěma švihadly. Důležitá členka týmu Tereza Stehlíková dostala den před závodem horečku a ještě v poledne nebylo jasné, zda bude moci odpolední závod absolvovat. Naštěstí všechna děvčata přijela a odměnou jim byl nejlepší výkon sezóny a zasloužená zlatá medaile a druhý titul oblastních přebornic pro SK MG Břeclav. Jednotlivkyně, dvojice a trojice závodily v sobotu v Bruntálu. Dařilo se Sáře Špatkové v II. kategorii základního programu, která se svými sestavami se švihadlem a obručí vybojovala třetí místo. Hned za ní skončila Natálka Glížová. V I. kategorii kombinovaného programu cvičily gymnastky sestavy s kužely a se stuhou. Druhé místo získala pro SK MG Břeclav Eva Abrahamová a třetí Hana Krevňáková. Stejné příčky patřily břeclavským gymnastkám i v kategorii žen, když stříbro brala Mariana Černá a bronz Barbora Harťanská. V odpoledním závodě dvojic a trojic získaly Aneta Pavelková, Tereza Konšelová a Markéta Hromková v kategorii ročníku 2000 a mladší se svou sestavou bez náčiní bronzovou příčku. V kategorii LADY ročníku 1993 a starší vybojovala stříbrné medaile trojice Eva Abrahamová, Bára Harťanská a Jana Šragová se sestavou s třemi páry kuželů a bronzové dvojice Mariana Černá a Hanka Krevňáková se sestavou se dvěma obručemi. Gymnastky linie A ročníku 2000 a mladší Nikola Baránková, Anna Bravencová, Barbora Čomová, Eliška Harťanská a Barbora Madarászová se hned z Vyškova přesunuly k nedělnímu závodu do Jablonce nad Nisou. A opět se rozhodčím jejich Pomáda líbila nejvíce a znamenalo to pro ně druhou zlatou kolekci medailí během jednoho víkendu.