Dubňany a Tábor 7. dubna 2018

V sobotu 7. dubna vyjela početná skupina moderních gymnastek základního programu do Dubňan.
V nejmladší kategorii ročníku narození 2013 cvičila děvčátka sestavy bez náčiní a akrobacii. Výborně se představily stříbrná Michaela Frýdková, bronzová Sára Kratochvílová a bramborová Marina Filípková. Mezi gymnastkami ročníku narození 2011 se opět vydařily sestava bez náčiní a akrobacie Julii Juráčkové a vybojovala pro SK MG Břeclav šesté místo v nabitém startovním poli 45 děvčat. V 1. kategorii výborně odcvičila sestavy bez náčiní a se švihadlem Veronika Prokopová a získala výborné páté místo mezi 41 zúčastněnými. Holky se neztratily ani v soutěži družstev, když se v konkurenci 36 umístilo 1. družstvo SK MG Břeclav, složené ze Sáry Kratochvílové, Julie Juráčkové a Veroniky Prokopové, na vynikajícím čtvrtém místě.
Sedm gymnastek kombinovaného programu se vypravilo až do vzdáleného Tábora a výprava to byla opravdu úspěšná, když si odtamtud odvezly šest medailí.
V I.B kategorii se utkaly holčičky ročníku 2010.Zde výborně předvedla volnou sestavu bez náčiní a povinné švihadlo Ela Majerníková a vystoupila na stupínek nejvyšší.
O rok starší Jolana Koulová byla ve svých sestavách neméně úspěšná a získala pro SK MG Břeclav další zlato.
Největší radost a překvapení však přinesla zlatá medaile Valentýny Mrázové ve II. kategorii, když ve volné sestavě se švihadlem nenašla přemožitelku.
Strategickou chybu udělaly čtyři gymnastky startující ve III. kategorii zvolením povinné sestavy s obručí, jelikož na jednu z nich medaile nezbyla. Zlato brala Anastasia Komarova, stříbro Stanislava Kaňová, bronz Marta Líbalová a černý Petr ve formě čtvrtého místa zůstal Marii Komarove.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.